Instagram sprzedaje 3x lepiej niż Facebook

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Instagram sprzedaje 3x lepiej niż Facebook

Czy Instagram potrafi generować ruch i sprzedawać? Okazuję się, że tak i to bardziej skutecznie niż Facebook. Dzięki wdrożeniu LikeAndBuy.It na profilu DeeZee.pl, sklep zaczął wreszcie zarabiać na ruchu z Instagrama.

  • Konwersja z Instagrama była o 300% wyższa niż z mobilnego Facebooka.
  • LikeAndBuy.It stał się piątym najważniejszym źródłem ruchu w sklepie.
  • Otwieralność Instagramowego mailingu była aż 3 razy wyższa niż standardowego newslettera.

Wyzwanie

Firma Deezee dostrzegła ogromny potencjał Instagrama jako nowego kanału sprzedaży, a nie tylko miejsca do budowania wizerunku. Będąc jednym z liderów modowego e-commerce w Polsce, zgromadzili na Instagramie ponad 70 000 fanów, jednak nie przekładało się to na wzrost sprzedaży. Dlatego też celem DeeZee stało się ułatwienie ścieżki zakupowej do produktów, które marka publikowała na Instagramie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Z racji tego, że Instagram nie pozwala kierować użytkowników z konkretnych postów w aplikacji bezpośrednio na stronę produktu w sklepie (dostępny jest tylko jeden link w Bio na cały profil), zaczęto poszukiwać alternatywnego rozwiązania.

“W 2015 Instagram zaczął być naszym najszybciej rozwijającym się kanałem social media. Niestety ogromne zaangażowanie ze strony fanów w żadnym stopniu nie generowało wzrostu sprzedaży. Do czasu, aż nie poznaliśmy LikeAndBuy.It.” - mówi Paweł Grzebyk, Dyrektor Marketingu i E-commerce w DeeZee.pl.

Rozwiązanie

Profil DeeZee został wyposażony w dwie funkcjonalności:

  • Link-to-Buy: dedykowany link zakupowy odwzorowujący Instagrama, przekierowujący do zbioru zakupowych zdjęć DeeZee połączonych z podstronami produktów w sklepie.
  • Mail-to-Buy: inteligentny produktowy newsletter, wysyłany do zarejestrowanych użytkowników na podstawie Instagramowej aktywności.

Aktywacja i konfiguracja LikeAndBuy.It, które zrewolucjonizowało sprzedażowe wykorzystanie Instagrama DeeZee, zajęła dosłownie 15 minut i już tego samego dnia zaczęła na siebie zarabiać.

Rezultaty 

Rezultaty wdrożenia przerosły najśmielsze oczekiwania DeeZee. LikeAndBuy.It w skuteczności działań pobił na głowę mobilnego Facebooka, generując aż 300% wyższą konwersję. Wiadomości produktowe wysyłane do osób obserwujących profil w ramach usługi Mail-to-buy, miały 3 razy większą otwieralność oraz 2 razy większą klikalność niż standardowe newslettery. 

LikeAndBuy.It w zaledwie 30 dni stał się piątym największym źródłem ruchu w sklepie i doskonałym miejscem pozyskiwania nowych klientów, robiąc to z 15 razy większą skutecznością niż remarketing. 

Dodatkowo nastąpił ogólny wzrost zadowolenia klientów, którzy wreszcie szybko i sprawnie znajdowali produkty, które zobaczyli na Instagramie. Dzięki LikeAndBuy.It zainteresowany użytkownik trafia od teraz bezpośrednio do strony produktu ze zdjęcia. Marka znacznie skróciła ścieżkę zakupową z tego kanału. 

“LikeAndBuy.It sprawił, że Instagram stał się naszym nowym, a zarazem istotnym kanałem sprzedaży, generując realne i mierzalne efekty”, podsumowuje Paweł Grzebyk z DeeZee.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij