Red Bull z NFC w kampanii reklamowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Red Bull z NFC w kampanii reklamowej

Agencja mobile marketingu Mobext Polska i dom mediowy MPG realizują dla marki Red Bull kampanię wykorzystującą technologię zbliżeniową NFC (Near Field Communication) na nośnikach reklamy zewnętrznej – OOH.

1 listopada br. wystartowała kampania promująca imprezę muzyczną Red Bull Soundclash, wykorzystująca niestandardową reklamę OOH w postaci tzw. “muzycznych wiat”. Na 55 citylightach zlokalizowanych na wiatach przystankowych AMS w Warszawie można zeskanować etykietę NFC przy pomocy telefonu wyposażonego w odpowiedni moduł zbliżeniowy lub alternatywnie – zeskanować kod QR. Etykiety NFC i kody QR prowadzą do strony mobilnej, na której marka Red Bull udostępniła fanom Acid Drinkers oraz Fisz Emade Tworzywo utwory zespołów walczących w Red Bull Soundclash. Strona umożliwia również oddanie głosu na wybrany zespół, co jest przedsmakiem rywalizacji, która odbędzie się 22 listopada w Soho Factory w Warszawie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Technologia zbliżeniowa NFC pozwala użytkownikowi telefonu na odczytanie w mgnieniu oka wiadomości zaszytej w postaci np. łącza do strony internetowej poprzez zbliżenie urządzenia do obiektu (np. plakatu). To wygodne rozwiązanie, które nie wymaga wykorzystania specjalnej aplikacji potrzebnej chociażby do zeskanowania kodu QR. Po kilku dniach od startu kampanii widzimy, że etykiety NFC są chętnie skanowane - mówi Adrian Kielich, Mobile Marketing Coordinator w Mobext Polska. - Marka Red Bull bez wątpienia przeciera szlaki i wyznacza kierunek wykorzystania technologii NFC w reklamie zewnętrznej. Jestem przekonany, że już niedługo NFC na stałe zagości w naszej miejskiej rzeczywistości - dodaje.

Kampania na nośnikach reklamy zewnętrznej AMS jest elementem warszawskiej kampanii reklamującej Red Bull Soundclash – starcia muzycznego dwóch zespołów: Acid Drinkers oraz Fisz Emade Tworzywo. Będzie to pierwsza polska edycja Red Bull Soundclash, która jednocześnie zainauguruje Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane.

Poza wiatami przystankowymi event promowany jest kampanią multimedialną wykorzystującą radio, OOH, Indoor (Empik), kina, prasę i Internet.

Za pomysł i implementację technologii NFC w kampanii odpowiada agencja mobile marketingu Mobext Polska. Media zaplanował i zakupił dom mediowy MPG. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij