Trumny i kosmetyki dla nieboszczyków – czyli nietypowy sposób na promocję serialu

Trumny i kosmetyki dla nieboszczyków – czyli nietypowy sposób na promocję serialu

Halloween zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć Wam kampanię, która klimatem bardzo pasuje do tego święta.

Z pewnością wielu z Was oglądało głośny swego czasu serial Sześć stóp pod ziemią (w oryginale Six feet under). Sześć stóp w tytule nawiązuje do tradycyjnie przyjętej głębokości chowania nieboszczyków. Serial opowiadał zaś o losach sympatycznej choć dosyć mocno pokręconej rodziny prowadzącej w swoim domu zakład pogrzebowy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Charakter rodzinnego biznesu sprawiał, że w serialu przewijało się bardzo dużo wątków funeralnych. Sześć stóp pod ziemią potrafiło znakomicie (przynajmniej w dwóch pierwszych sezonach) żonglować powagą tematu i wieloma zabawnymi sytuacjami, które potrafiły się niespodziewanie wydarzyć (np. zgubienie nogi jednego z nieboszczyków).

Serial promowany był przez całą serię kreacji reklamowych również wyraźnie nawiązujących do śmierci:

Niewiele osób pamięta również o reklamach, które pojawiły się w pilocie serialu. A one zasługują na szczególną uwagę:

Najciekawszym elementem kampanii reklamowej serialu było jednak umieszczenie w prasie i czołowych magazynach w Wielkiej Brytanii reklam kosmetyków dla nieboszczyków. 

Kampania wywołała ogromne kontrowersje. Uznano ją za szokującą a nawet mogącą zaszkodzić zdrowiu. Powodem tak negatywnego odbioru był przede wszystkim brak jasnego komunikatu, że chodzi o promocję serialu o tematyce funeralnej. Bez tego kontekstu reklamy rzeczywiście mogły szokować: 

 

Efekt działań reklamowych został jednak najwyraźniej osiągnięty. Serial zyskał dużą popularność na całym świecie. Reklamy okazały się w tym przypadku potwornie trafione ;)

 

Marta Ławrynkowicz
redaktor/dziennikarz Nowego Marketingu

 

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij