Niech inbound będzie z Tobą! [INFOGRAFIKA]

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Niech inbound będzie z Tobą! [INFOGRAFIKA]

Inbound marketing to strategia, która sprawia, że potencjalny konsument sam trafia na ślad marki w sieci. Jak wykorzystać jego prawdziwą moc? Poznaj niepokonaną drużynę inbound marketingu.

Inbound marketing, czyli marketing przychodzący, zakłada, że marka powinna opracować długofalową strategię obecności w sieci na podstawie analizy potrzeb i zainteresowań grupy docelowej. Dlatego kluczowe jest między innymi tworzenie treści, które dają użytkownikowi wymierne korzyści – albo w postaci wiedzy, albo w postaci rozrywki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Internauta, który szuka w sieci określonych treści, to potencjalny klient. Jeśli marka dysponuje contentem, a witryna ma wysoką pozycję w wyszukiwarce (dzięki dobremu pozycjonowaniu), prędzej czy później użytkownik sam trafi na treści stworzone przez markę.

Jeśli są wartościowe i zaspokoją potrzebę odbiorcy – on, odwdzięczając się za bezinteresowne i bezpłatne udostępnienie treści, podzieli się nim np. w mediach społecznościowych. W ten sposób nie tylko można pozyskać klienta, lecz także ambasadora marki.

Inbound marketing bazuje na trzech podstawowych komponentach. Są to:

  • content marketing (marketing treści),
  • działania SEO (pozycjonowanie),
  • komunikacja w mediach społecznościowych.

Gdy działania zostaną także uzupełnione dodatkowo aktywnością PR-ową, zyskujemy szansę na osiąganie znakomitych rezultatów.

Dlatego też chwyć za miecz świetlny i zawalcz o jasną stronę marketingu – niech inbound będzie z Tobą! Więcej dowiesz się na blogu Contented by They.pl

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij