Kontrowersje wokół Netflixa

Kontrowersje wokół Netflixa

6 stycznia 2016 przez wiele osób w social media zostało wczoraj nazwanym „wielkim dniem”. Wszystko za sprawą wejścia do Polski długo oczekiwanego Netflixa. Po pierwszych zachwytach bardzo szybko pojawiły się głosy krytyczne.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Krytyka dotyczy przede wszystkim zbyt wysokiej ceny oraz niedostosowania usługi do rynku polskiego. 

Netflix oferuje usługę w pakiecie Basic, Standard i Premium. Ceny zaczynają się od 8 euro na miesiąc (ale bez HD). Pierwszy próbny miesiąc jest za darmo.

Oferta serwisu jest jednak dość mocno okrojona. Wiele udostępnionych materiałów nie ma ponadto polskiego tłumaczenia. Dla wielu osób problemem jest zatem bariera językowa.

Przewidywany przez wielu koniec rynku VOD najprawdopodobniej więc nie nadejdzie aż tak szybko.

Netflix jest bardzo silną w USA marką i jego wejście do Polski jest naturalnie szeroko dyskutowane. Dużo będzie jednak zależało od oferty programowej. Pierwsze informacje sugerują, że nie wszystkie dostępne w USA treści będą miały licencje na wyświetlanie w Polsce.

Np. sztandarowym serialem Netflixa jest 'House Of Cards', na którego dystrybucję w Polsce prawa wykupił inny dystrybutor i w serwisie póki co go nie obejrzymy. 

Na dzień dzisiejszy trudno spekulować. Osobiście miałem przyjemność korzystania z Netflixa za granicą i to bardzo dobry produkt. Wchodzi on jednak na dojrzały już pod względem oferty VOD rynek i będzie musiał zmieniać przyzwyczajenia widza, który ma już wiele alternatyw jeżeli chodzi o oglądanie filmów i seriali online – mówi Maciej Olpiński, konsultant online video. 

Miejmy nadzieję, że z czasem Netflix będzie coraz lepiej dopasowany do potrzeb polskiego rynku. Najprawdopodobniej właśnie to zadecyduje o stopniu jego popularności.

Optymizmem napawa jednak fakt, że w dobie ściągania wszystkiego za darmo z Internetu, tak dużym zainteresowaniem cieszy się usługa zapewniająca płatny, ale legalny dostęp do źródeł.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij