Cyber Kids on Real edukuje obywateli

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Cyber Kids on Real edukuje obywateli

Agencja Cyber Kids on Real zaprojektowała i wyprodukowała edukacyjną grę planszową o charakterze obywatelskim. Celem gry Partycypolis jest uświadomienie młodym graczom korzyści wynikających z aktywnego uczestniczenia w życiu swoich społeczności. Gra adresowana jest do dzieci i młodzieży.

Projekt powstał we współpracy z European Research & Development Advisers ERDA, na zlecenie firmy konsultingowo-badawczej Ecorys, która za pomocą gry zaprezentowała projekty realizowane w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Grze planszowej Partycypolis towarzyszy strona internetowa www.partycypolis.projektyobywatelskie.pl

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zadaniem agencji Cyber Kids on Real było przedstawienie efektów rozdzielenia Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz edukacja młodych ludzi w kwestii aktywności obywatelskiej.

Kochamy niestandardowe projekty i rozwiązania. Od początku założyliśmy więc, że w tym przypadku należy odejść od nudnych sprawozdań i ich suchego języka. Wyszliśmy z założenia, że gdy damy odbiorcy rozrywkę, odwdzięczy się on zainteresowaniem. Tak powstała gra planszowa relacjonująca losy poszczególnych dofinansowań. Drugim celem, jeszcze bardziej satysfakcjonującym, była próba obudzenia w młodych ludziach zaangażowania i potrzeby partycypacji we współtworzeniu demokracji. - powiedział  Dominik Cymer, Creative Director w Cyber Kids on Real.

W Partycypolis gracze wcielają się w działaczy społecznych. Korzystając z budżetów partycypacyjnych, wraz z poruszaniem się pionkami, realizują kolejne projekty - organizują m.in. kursy, koncerty, wolontariaty. Mogą współpracować z innymi graczami i pomagać sobie w podejmowanych przedsięwzięciach. Jest także element grywalizacji – starania o zdobycie funduszy na wybrany projekt. Karty do gry i pudełko Partycypolis zdobią kolorowe ilustracje, autorstwa Jacka Ambrożewskiego, które w zabawny sposób objaśniają istotę każdego z wyzwań, z którym musi się zmierzyć się gracz.

Gimnazja, licea, technika oraz ośrodki młodzieżowe w województwie małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim otrzymały 3500 bezpłatnych egzemplarzy gry Partycypolis.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij