Dostęp do sieci na urlopie: kwatery w Polsce przed Niemcami, ale za Białorusią i Macedonią

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dostęp do sieci na urlopie: kwatery w Polsce przed Niemcami, ale za Białorusią i Macedonią

Jak wynika z najnowszego badania HomeToGo.pl, internet częściej udostępniają domy i apartamenty wakacyjne na Wschodzie i Południu Europy, niż na Zachodzie. W Polsce, możliwość podłączenia do sieci oferuje już ponad 80% miejsc, a najlepszy rezultat osiąga województwo świętokrzyskie z wynikiem 94,2%.

W badaniu sprawdzono dostęp do sieci w 1,3 mln kwater w 44 krajach Europy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Triumf Europy Wschodniej i Południowej

W pierwszej dziesiątce krajów z największym odsetkiem ofert noclegowych z dostępem do internetu znajdują się przede wszystkim kraje bałkańskie oraz Europy Wschodniej. Ranking wygrywa zdecydowanie Macedonia, gdzie sieć jest dostępna w 97,2% lokalizacji, zaraz za nią znalazła się Białoruś (94,3%) oraz Serbia (94,1%). Kolejne miejsca w rankingu zajęły kraje z tych samych regionów: Ukraina, Łotwa, Rumunia, Czarnogóra, Mołdawia, Estonia i Rosja. Dostępem do internetu możemy się tam cieszyć w ponad 90% domów i apartamentów wakacyjnych. Co więcej, wśród krajów Europy Zachodniej tylko Holandia, Luksemburg oraz Monako mogą pochwalić się ponad 80% wynikiem. Ulubiona przez Polaków Chorwacja (72,4%) jest wśród swoich bałkańskich sióstr wyjątkiem i znajduje się w drugiej połowie zestawienia. Tuż za nią można znaleźć również takie kraje, jak Hiszpania i Włochy, z wynikiem niewiele przekraczającym 60%. Niemcy, Francja oraz kraje Skandynawskie najrzadziej oferują internet w swoich kwaterach.

Mocna pozycja Polski

W najnowszym raporcie, HomeToGo.pl przyjrzało się równie uważnie polskim województwom. Okazuje się, że niektóre rejony kraju z powodzeniem mogłyby konkurować ze zwycięzcami rankingu – województwo Świętokrzyskie uzyskało wynik 94,2%, a Lubelskie 93,5%. Jednocześnie, znacznie niższe wyniki zanotował północy region Polski: turyści w województwie warmińsko-mazurskim będą mieli dostęp do sieci w mniej niż 50% obiektów. Mimo, iż województwu Pomorskiemu niewiele brakuje do średniej krajowej (79,9%), wynoszącej 83,3%, to przede wszystkim Polska Centralna i Południowa uzyskały znakomite rezultaty.

Internet ważnym kryterium dla 20% polskich turystów

Mimo, iż wielu wczasowiczów traktuje urlop, jako okazje do odcięcia się od maila czy portali społecznościowych, to dla niektórych dostęp do sieci jest kluczowym czynnikiem decydującym o wyborze wakacyjnej lokalizacji. Jak pokazuje wcześniejsze badanie opublikowane przez analityków serwisu, już co piąty użytkownik HomeToGo.pl wyszukuje oferty mieszkań wakacyjnych, gdzie jest dostępny internet.

Pełen ranking dostępny jest na stronie.

Metodologia badania

Badanie opiera się na dostępności internetu w przebadanych 1,3 mln domów i apartamentów wakacyjnych w całej Europie, dostępnych za pośrednictwem porównywarki HomeToGo. Wynik oznacza stosunek liczby domków połączonych z Internetem podzielonej przez ich całkowitą liczbę w danym kraju. Stosunek obiektów podłączonych do Internetu w całej Europie wynosi 65%.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij