Polska mówi TAK dla wiatru i dołącza do międzynarodowej inicjatywy “Yes to Wind Power”!

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polska mówi TAK dla wiatru i dołącza do międzynarodowej inicjatywy “Yes to Wind Power”!

Polska jest pierwszym krajem, w którym startuje międzynarodowa kampania społeczna “Yes to Wind Power”. Działania rozpoczną się w marcu i obejmą swoim zasięgiem kraje takie jak Francja, Włochy czy Rumunię.

Kampania prowadzona będzie przede wszystkim w Internecie oraz mediach społecznościowych, a przewodnikiem po niej zostanie Energetyczny Hipster. Celem jest edukowanie i informowanie społeczeństwa  na temat pozytywnego wpływu energii wiatrowej na nasze codzienne życie. Koordynatorem akcji jest Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Masz już brodę i kupujesz warzywa w lokalnym sklepie? Pora na wyższy poziom świadomości – powiedz TAK dla wiatru! – takie wezwanie kieruje do odbiorców  bohater kampanii Yes to Wind Power – Energetyczny Hipster. Głównym filarem kampanii jest międzynarodowa, interaktywna platforma Yes to Wind Power – w polskiej wersji: takdlawiatru.pl, dzięki której każdy zainteresowany może otrzymać wyczerpujące informacje na temat korzyści płynących z wykorzystania energii wiatrowej. Kandydaci na „energetycznych hipsterów” będą także mogli wymieniać się przemyśleniami w formie wpisów lub nagrań video z innymi użytkownikami platformy.

Inicjatywa miała swoją premierę w ubiegłym roku w Hiszpanii, gdzie dotarła do ponad 2 milionów osób.

Wpływy podatkowe dla sektora rządowego oraz samorządowego przy mocy zainstalowanej w farmach wiatrowych wielkości 5300 MW wynoszą łącznie około 620 mln zł rocznie. Budżet statystycznej gminy posiadającej farmę wiatrową na swoim terenie powiększa się co roku o 1,1 mln zł. Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej wynika, że Polska w 2015 roku zajęła drugie miejsce, zaraz po Niemczech, pod względem przyrostu mocy w energetyce wiatrowej.

Odnawialne źródła energii, jak sama nazwa wskazuje, nie dają się wyczerpać. To źródła taniej i bezpośrednio dostępnej energii. Energia z wiatru nie jest zależna od dostępności paliw kopalnych – jest surowcem bezpłatnym i niewyczerpywalnym. Koszt energii elektrycznej z turbin wiatrowych, w przeciwieństwie do tradycyjnych źródeł energii, będzie malał. W przyszłości, dzięki istotnemu udziałowi energetyki wiatrowej w wytwarzaniu energii, Polska ma szansę stać się bardziej niezależna energetycznie, w szczególności od importu paliw kopalnych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij