Dwa światy – jedna potrzeba. Dialog działów zakupów, marketerów oraz agencji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dwa światy – jedna potrzeba. Dialog działów zakupów, marketerów oraz agencji

Brak wzajemnej komunikacji, presja czasu, potrzeba transparentności i mierzalności – to jedne z wielu problemów w procesach przetargowych na usługi komunikacji marketingowej.

Do takich wniosków doszli przedstawiciele działów zakupów i agencji marketingowych na spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki. Warsztaty miały charakter otwarty dla obu środowisk i odbyły się w siedzibie PSML.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki, rozpoczęły dialog branżowy dotyczący najlepszych standardów w zakupach usług marketingowych. Zakładany jest cykl spotkań strategicznych i edukacyjnych z udziałem przedstawicieli klienta i agencji, ze szczególnym uwzględnieniem menedżerów zakupów.

Na wzór innych rynków europejskich, reprezentacja branży klientów i agencji chce wspólnie pracować nad ustaleniem najlepszych standardów zakupowych i przetargowych w kategoriach marketingowych. Mając tym samym na uwadze nie tylko równość i partnerstwo biznesowe stron, ale przed wszystkim najwyższą możliwą efektywność w zakupach w relacji jakość-cena. Podczas takich spotkań uczestnicy będą mogli zaznajomić się z różnymi perspektywami i praktykami, dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem oraz ustalać najbardziej skuteczne metody współpracy.

W ramach dialogu branżowego PSML i SKM SAR przewidują również warsztaty – bezpłatną i  wzajemną edukację przedstawicieli środowisk zakupów i agencji dotyczącą efektywności w zakupach usług marketingowych. 

 PSML jest organizacją reprezentującą interesy menedżerów zakupów. Ideą naszej działalności jest przede wszystkim najwyższa efektywność w przeprowadzanych przetargach i partnerski model współpracy z dostawcami. Otrzymywaliśmy niejednokrotnie informacje, iż proces pozyskiwania usług komunikacji marketingowej rodzi wiele problemów na linii klient-agencja. Dlatego zdecydowaliśmy się, aby w końcu zasiąść z agencjami do wspólnego stołu i rozpocząć proces zmian w tym obszarze” – powiedział Andrzej Zawistowski, reprezentujący PSML. 

 „Jesteśmy przekonani, że współpraca branżowa oraz wypracowanie  wspólnych standardów w zakresie zakupów marketingowych to sprawniejsze zarządzanie ryzykiem dostawcy, niższe koszty po stronie klientów i agencji i uprawdopodobnienie wyboru najlepszej oferty z rynku. Dialog branżowy stosuje także Brytyjskie IPA (The Institute of Practitioners in Advertising), które jest uważane na świecie za najbardziej wpływową organizację dla praktyków reklamy i marketingu, z ISBA (The Voice of British Advertisers). To oni byli prekursorami debat środowiskowych klienta i agencji  i zorganizowali pierwsze spotkania warsztatowe w celu wypracowania wspólnych wniosków dla współpracy biznesowej. SKM SAR i PSML są w trakcie realizacji podobnych przedsięwzięć na polskim rynku” – powiedział Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu SKM SAR. 

Spotkania warsztatowe w ramach dialogu branżowego klient-agencja mają charakter otwarty dla działów zakupów oraz agencji komunikacji marketingowej. Więcej informacji udzielają SKM SAR oraz PSML.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij