Reklama dnia: "takie życie, Ziomek" - Marian Dziędziel recytuje tekst Molesty w kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

Reklama dnia:

"Ziomal, ziomuś, ziomeczek, ziomalinio", czyli o tym, że znajomość polszczyzny sprzyja porozumieniu pomiędzy pokoleniami i przynosi szczęście w życiu zawodowym i osobistym w najnowszej odsłonie kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" przekonują popularni aktorzy Marian Dziędziel i Ewa Szykulska.

Narodowe Centrum Kultury prezentuje kolejną odsłonę kampanii społeczno-edukacyjnej "Ojczysty - dodaj do ulubionych". Najnowszy spot nosi tytyuł "Lekcja języka współczesnego".

Przypomnijmy sobie również poprzednie odsłony tej kampanii.

Tutaj znajdziecie więcej spotów z kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych".

PS

Znaki diakrytyczne, które są jedną z najbardziej charakterystycznych cech naszego języka, są zagrożone. Polacy używają ich coraz rzadziej. Z tego powodu powstała kampania „Język polski jest ą-ę” pod patronatem Rady Języka Polskiego.

O ĄĘ rapował również Łona.

PS 2

W 2012 roku oku Ministerstwo Środowiska rozpoczęło kampanię "Wyłączamy prąd, włączamy oszczędzanie" na temat oszczędzania energii. Resort wsparły trzy spoty z udziałem profesorów Jerzego Bralczyka i Zbigniewa Lew-Starowicza.

PS 3

Zapraszamy również na poprzednie odcinki odcinki Reklamy dnia!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij