STARTUP AWARD

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
STARTUP AWARD

Zapraszamy do udziału w 2 edycji konkursu STARTUP AWARD!, którą poszerzamy na cały kontynent, a więc STARTUP AWARD - European Edition! Na najlepsze pomysły czeka po raz kolejny nagroda 100.000 zł!

Konkurs „Start up Award” zorganizowaliśmy rok temu po raz pierwszy. Był on skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy posiadają innowacyjne pomysły i szukają możliwości ich realizacji, a także do osób niezależnych i kreatywnych, do programistów oraz ekspertów od nowych technologii. Nagrodą główną był czek na 100.000 złotych! W ciągu trzech tygodni do konkursu wpłynęło 67 projektów z całej Polski.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do finalnego etapu zakwalifikowano pięciu przedsiębiorców. Na scenie teatru zaprezentowało się czterech pomysłodawców. Zwycięzcę wybrała Kapituła Konkursowa, w skład której weszli: prezydent Roman Ciepiela, profesor Piotr Gliński, Zygmunt Berdychowski i Michał Karnowski. Fundatorami konkursu byli PGE Polska Grupa Energetyczna, Miasto Tarnów oraz Forum Ekonomiczne.

Wygrał Bartłomiej Wielogórski i Grzegorz Piątek za skonstruowanie Prodrobota. Urządzenie zostało skonstruowane 4 lata temu przez Grzegorza Piątka i służyło do rehabilitacji chorych na porażenie mózgowe dzieci jego kolegi. Tak powstał pomysł na biznes i w 2013 r. dwójka krakowian, absolwentów AGH, założyła firmę Prodromus, dzięki czemu w sierpniu tego roku do sprzedaży trafił „trenażer chodu” o nazwie Prodrobot.

Zwycięzcy firma PRODROMUS, zaraz po naszym konkursie podpisał porozumienie o współpracy z Tarnowskim PWSZ, pozostali finaliści: firma HiproMine (pozyskiwanie białka z owadów) otworzyła hodowlę robaków pod Poznaniem, a Cyberfog (projekt z dziedziny cyberbezpieczeństwa) odrzucił propozycję wykupu przez Googla.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij