Najważniejsze etapy planu wdrożenia eCommerce - infografika

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Najważniejsze etapy planu wdrożenia eCommerce - infografika

Zespół Divante często opowiada klientom o tym jak optymalnie wdrożyć eCommerce. Swoje doświadczenie postanowił przekazać w formie planu. Cały proces rozrysowano na poniższej infografice.

Tomasz Karwatka z Divante przedstawia najważniejsze etapy planu wdrożenia eCommerce:

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse
 • Cele – ustalmy jasne cele jakim służyć ma eCommerce. Nie zawsze najważniejszym celem muszą być bezpośrednie przychody ze sprzedaży. Np. w wypadku marek FMCG może zależeć nam na prezentacji produktu czy lepszym kontakcie z klientem.
 • Badania – rozpoznajemy potrzeby klientów, analizujemy konkurencję i szukamy dla naszego biznesu odpowiedniego miejsca na rynku.
 • Strategia – ustalamy i spisujemy strategię eCommerce. Do wyboru mamy kilka sprawdzonych strategii wejścia do eCommerce.
 • Projektowanie interakcji – tworzymy interaktywne prototypy i sprawdzamy jak poradzą sobie z nimi rzeczywiści użytkownicy.
 • Projektowanie graficzne – ubiegamy interaktywne prototypy w grafikę spójną z identyfikacją wizualną.
 • Integracje – ustalamy z jakimi systemami należy zintegrować nasz system eCommerce, tworzymy plan i uzgadniamy komunikację.
 • Wdrożenie – wybieramy i wdrażamy platformę technologiczną. Od jakości wykonania tego etapu zależy nasz spokojny sen :)
 • Testy – w związku z powyższym stwierdzeniem, przeprowadzamy kompleksowe testy wdrożonego systemu. Zaczynając od testów użyteczności poprzez funkcjonalne i wydajnościowe aż do testów bezpieczeństwa.
 • Uruchomienie – warto sprawdzić czy wszystko już gotowe za pomocą rozbudowanej check-listy (np. czy bazy danych zgłosiliśmy do GIODO, czy wprowadzono regulamin i dane kontaktowe, czy wszystkie testowe dane zostały usunięte).
 • Marketing – rozpoczynamy etap agresywnego pozyskiwania klientów zgodnie z opracowaną strategią marketingową. W pierwszym okresie działań koszt pozyskania klienta może być wysoki ale wraz z optymalizacją kampanii będzie zmniejszał się. W kolejnym etapie rozpoczynamy pracę na już pozyskanej bazie klientów.
 • Optymalizacja – ostatni element procesu i zarazem ten etap, który nigdy się nie kończy. Korzystając z narzędzi badawczych możemy nie tylko analizować dane historyczne ale i prowadzić eksperymenty.

Szczegółowe informacje na poniższej infografice:

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij