ADATA wspiera wyprawę na dach Antarktydy w szczytnym celu

W ramach ADATA Antarctic Expedition Michał Leksiński wyruszy na Antarktydę, aby zdobyć najwyższy szczyt kontynentu – Masyw Vinsona. Swoją podróż dedykuje podopiecznym z Fundacji „Happy Kids". O przygotowaniach do swojej podróży opowie podczas spotkania online z fanami na Facebooku.
O autorze
1 min czytania 2021-12-09

Michał Leksiński 5 lat temu postanowił połączyć swoją pasję do gór z pomocą. Taki cel przyświeca projektowi Korony Ziemi – 7 Happy Summits, który polega na zdobyciu najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Jego celem jest udowodnienie, że nawet największe marzenia można zrealizować.

Wyprawa na Antarktydę to z pewnością ukoronowanie podróżniczych marzeń. Ten magiczny kontynent przyciąga swoją aurą niedostępności. Sama możliwość zdobycia Dachu Antarktydy to wielkie wyróżnienie – tłumaczy Michał Leksiński, podróżnik ADATA Antarctic Expedition.  

Harmonogram wyprawy

Przygotowania do wyprawy trwają już od dwóch lat. Jej organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie m.in. sponsora tytularnego – firmy ADATA, która technologicznie i finansowo wspiera podróżnika w zdobywaniu Masywu Vinsona. Jak wskazuje Leksiński, jest niezwykle szczęśliwy z faktu, że już za moment rusza na koniec świata. Dokładnie 3 stycznia Michał Leksiński opuszcza kraj, a wyprawa – której celem jest zdobycie szczytu – rozpocznie się 8 stycznia i planowo potrwa do 20 stycznia 2022 roku. Komunikacja Michała ze światem będzie możliwa za pomocą trackera satelitarnego a informacje bieżące na temat wyprawy będą relacjonowanie w mediach społecznościowych: fanpage ADATA oraz 7 Happy Summits.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wyprawa w szczytny celu

Projekt Korony Ziemi od początku swojego istnienia miał również za zadanie wspierać Fundację i szerzyć jej misję. Dziś te dwie sprawy splatają się. Wyprawa na Antarktydę połączona jest ze zbiórka na rzecz budowy pierwszego rodzinnego domu pomocy społecznej w Polsce (projektu Fundacji Happy Kids). Każda wpłacona złotówka przybliża Fundację do realizacji tego niezwykłego projektu, który może odmienić życie wielu młodym ludziom. LINK do zbiórki.

Spotkanie LIVE z podróżnikiem

O tym, jak wyglądają przygotowania do wyprawy oraz co jest największym wyzwaniem w zdobywaniu szczytu Antarktydy, będzie można dowiedzieć się podczas rozmowy z podróżnikiem, która będzie transmitowana na żywo, 9 grudnia od godz. 19:30 na Facebooku ADATA oraz 7 Happy Summits.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się