Addressable TV w innowacyjnej kampanii Wolt. Finecast i Mindshare partnerami firmy

O autorze
1 min czytania 2023-09-13

Po sukcesie testowych działań wiosennych, Wolt, firma specjalizująca się w usługach food- i quick-delivery, decyduje się na dalsze inwestycje w model addressable TV. Kampania prowadzona będzie we współpracy z Finecast oraz Mindshare, który odpowiada za planowanie mediów offline dla Wolt. Start zaplanowany jest na wrzesień bieżącego roku. 

Wolt kontynuuje współpracę z Finecast, agencją addressable TV działającą w ramach GroupM oraz Mindshare, agencją mediową grupy. Jesienną kampanię zaplanowano po sukcesie wiosennego trialu – marka dotarła wówczas skutecznie do dorosłych mieszkańców określonych rejonów Warszawy, których w 15-sekundowym spocie wyświetlanym w środowisku Connected TV, zapraszała do rejestrowania się na platformie Wolt. 

Podczas testów Wolt postawił na kanały z oferty addressable TV grupy TVN (TVN, TTV, TVN7) – reklamy obejrzeć mogli widzowie naziemnej telewizji cyfrowej z aktywną usługą HBB TV, których telewizory są podłączone do internetu. Do nadawania reklam zostało wykorzystane DAI (Dynamic Ads Insertion), czyli dynamiczna technologia podmiany reklam, polegająca na zastępowaniu spotów lub bloku reklamowego treściami adekwatnymi dla konkretnego odbiorcy. Kampania angażowała też szereg aplikacji OTT, które skutecznie zwiększały jej zasięg, m.in. TVP VOD czy Rakuten.TV.

Jesienią wykorzystanie technologii addressable TV obejmie nie tylko Warszawę, ale aż kilkanaście miast w całej Polsce, gdzie Wolt obecny jest ze swoimi usługami. Celem realizowanej kampanii jest precyzyjne dotarcie do mieszkańców dzielnic i osiedli, gdzie dostępna jest oferta aplikacji Wolt. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Nowe technologie w świecie TV i wideo pozwalają łączyć precyzję dotarcia z wysokiej jakości wizerunkowym przekazem na ekranie telewizora. Marka Wolt ma w swoim DNA obecność w świecie nowych technologii, dlatego w naszym marketingu szukamy innowacyjnych, a jednocześnie efektywnych rozwiązań. I dlatego też wybraliśmy współpracę z Finecast – mówi Krzysztof Dłużniewski, Head of Marketing w Wolt Poland.

– Kampanie marki prowadzone są wyłącznie w obszarach objętych dostawami Wolt. Ściśle geotargetowany przekaz, skierowany do mieszkańców konkretnych dzielnic czy osiedli, uzasadnia inwestycje Wolt w kampanię telewizyjną. To świetny przykład marki, której addressable TV otworzyło drzwi do świata reklamy TV – dodaje Maciej Olenderczyk, szef polskiego Finecast (Finecast Director/ GroupM).

Słuchaj podcastu NowyMarketing


NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się