„Jak tak, to Allegro”. Platforma rusza z nową międzynarodową strategią komunikacji

„Jak tak, to Allegro”. Platforma rusza z nową międzynarodową strategią komunikacji
Allegro ogłasza ewolucję komunikacyjną. Nowa idea kreatywna i hasło marki: „Jak tak, to Allegro” skupiają się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany współczesnych konsumentów.
O autorze
1 min czytania 2024-04-16

Zakupy online są coraz bardziej powszechne i stają się nieodłączną częścią naszej codzienności. W odpowiedzi na zmieniające się preferencje konsumentów, Allegro prezentuje nową międzynarodową strategię komunikacyjną, która kładzie nacisk na codzienność i spełnianie różnorodnych potrzeb konsumentów poprzez szeroką selekcję produktów dostępnych na platformie.

– Nowa podejście do komunikacji to nie tylko kolejny krok w rozwoju Allegro, ale także reakcja na rosnące zapotrzebowanie klientów na bardziej spersonalizowane doświadczenia zakupowe. To już pewne: w sieci kupować będziemy już tylko więcej, częściej, eksplorując kolejne kategorie, sięgając po nowości i zaspokajając potrzeby z każdej dziedziny. Na tak rysującą się przyszłość udzielamy prostej odpowiedzi: Jak tak, to Allegro – tłumaczy Wojciech Bogdan, Chief Marketing and FinTech Officer w Allegro.

Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” skupiają się na roli platformy w spełnianiu bardziej i mniej typowych potrzeb konsumentów. Nowa komunikacja ma być lekka, zabawna i bliska doświadczeniom codzienności.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pierwsza kampania Allegro w nowej odsłonie ukazała się 15 kwietnia. Przedstawia historię wielu różnych bohaterów w życiowych sytuacjach, w których z pomocą przychodzi im największy polski marketplace z bogatą ofertą produktów i dostępnych kategorii. Nowa strategia ma charakter międzynarodowy, co podkreśla istotną rolę Allegro w e-commerce w regionie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Strategię, koncept kreatywny oraz nadzór produkcyjny nad nową platformą komunikacji powierzono agencji DDB Warszawa. Spoty w reżyserii Kuby Michalczuka wyprodukował dom produkcyjny Moon Films. Za zakup mediów w Polsce odpowiada Starcom a na rynku czeskim PHD Media oraz Allegro. Kampanię wesprą różnorodne formaty TV, VOD, YouTube, display, outdoor, CLP, social media.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Zdjęcia: mat. pras.