American Express wprowadza kartę płatniczą wykonaną z części Boeinga 747

American Express wprowadza kartę płatniczą wykonaną z części Boeinga 747
Kawałek samolotu w portfelu? Linie lotnicze Delta wraz z firmą American Express zaprezentowały pierwszy projekt karty płatniczej wykonanej w 25% z metalu pochodzącego z Boeinga 747-400.
O autorze
1 min czytania 2022-06-20

Boeing 747, znany jako „Królowa Niebios”, to jeden z największych szerokokadłubowych odrzutowców na świecie, który na przestrzeni prawie 30 lat doprowadził do wielu znaczących postępów w podróżach lotniczych. Po tym, jak ostatni lot Delta Air Line nr 6307 odbył się w 2017 roku, Delta postanowiła rozpocząć transformację „od skrzydeł do portfela”. W tym celu przeprowadzono serię badań, które zapewniły, że metal z samolotu może stać się działającą kartą płatniczą i przedmiotem kolekcjonerskim.

Zespół specjalistów rozpoczął demontaż samolotu, aby wykorzystać metal z głównego korpusu i kadłuba, a następnie pociąć go i uformować w małe prostokąty. Limitowana karta Boeing 747 jest wykonana w 25% z metalu samolotu i posiada warstwy polimerowego nadruku chroniące aluminium, a także czujniki umożliwiające płatności zbliżeniowe.

Delta i Amex zadbały także o stronę wizualną karty. Zespoły pracowały nad eleganckim projektem, który oddaje hołd historii samolotu i charakterystycznemu kształtowi 747.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Przekształcenie kadłuba w metal, który może wytrzymać codzienne użytkowanie, a jednocześnie nadal działać jako zbliżeniowa karta płatnicza, było ogromnym wyzwaniem. Ta specjalna edycja karty Boeing 747 to kolejny sposób, w jaki Delta i American Express kontynuują współpracę, aby zapewnić pasażerom wyjątkowe produkty i doświadczenia – powiedział Jon Gantman, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. zarządzania produktami Cobrand w American Express.

Karty Delta SkyMiles Reserve i Reserve Business American Express zapewniają dostęp do Centurion Lounge oraz Delta Sky Club, a dodatkowo udostępniają ekskluzywne treści za pośrednictwem rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki doświadczeniu AR użytkownicy karty mogą poznać całą 27-letnią historię samolotu i najciekawszych lotów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Limitowane karty są dostępne od 16 czerwca do 3 sierpnia 2022 roku.

PS
Samolot Emirates Airlines został przerobiony na meble i pamiątki. Inicjatywa miała na celu zmniejszenie szkodliwego wpływu procesu rozbiórki samolotów na środowisko i ograniczenie marnotrawstwa składowanych odpadów.

fot. americanexpress.com