Andrzej Gibas objął stanowisko dyrektora zarządu SAP Polska

SAP Polska wybrał nowego dyrektora zarządzającego. Stanowisko to objął Andrzej Gibas, menedżer z doświadczeniem w pracy w największych światowych firmach technologicznych. Zastąpi on na tym stanowisku Kingę Piecuch, która w maju br. awansowała w europejskich strukturach SAP.
O autorze
2 min czytania 2019-08-12

Andrzej Gibas dołączył do zespołu SAP Polska 12 sierpnia 2019 roku. Posiada on ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, zarządzania popytem i dostaw w sektorze IT. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w czołowych światowych firmach technologicznych, takich jak Microsoft, Oracle, IBM i Xerox.

W ostatnich latach Andrzej Gibas koncentrował się na wsparciu polskich klientów z sektorów usług finansowych, produkcji i handlu detalicznego na ich ścieżce transformacji cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów w modelu chmurowym. Jednymi z jego największych osiągnięć w tym zakresie są pierwsze masowe wdrożenia chmury publicznej w sektorze usług finansowych.

Nowe wyzwania polskich firm

Jak mówi Andrzej Gibas, celem SAP Polska jest wsparcie nowych impulsów rozwojowych, innowacji i transformacji polskich firm w obliczu wyzwań związanych ze zmianami gospodarczymi.

– Bez względu na to, czy nasz polski klient to firma z sektora MŚP czy wielkie przedsiębiorstwo, staje przez podobnymi wyzwaniami. Są to m.in. wyższe koszty pracy, coraz trudniejszy dostęp do specjalistów, rosnące wymagania ze strony cyfrowego konsumenta czy partnerów biznesowych. Aby sprostać światowej konkurencji, polskie firmy muszą przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa, działać lepiej i zwinniej. SAP, z pełnym wachlarzem własnych rozwiązań i technologii, skutecznie wspiera klientów w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami – mówi Andrzej Gibas, dyrektor zarządzający SAP Polska.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Nowy dyrektor zarządzający SAP Polska podkreśla zmieniający się charakter portfolio SAP, pozwalającego jeszcze skuteczniej rozwijać przedsiębiorstwa w kierunkach istotnych w obliczu zmian gospodarczych.

– Rozwijająca się baza klientów platformy SAP S/4 HANA, nowe możliwości tworzone przez pakiet C/4 HANA czy przede wszystkim wzrost szerokiego portfolio chmurowego to tylko część czynników, które tworzą ogromne możliwości dla inteligentnych przedsiębiorstw. Moim celem i zadaniem jest, by dalej rozwijać i rozszerzać nasz ekosystem klientów oraz partnerów. Jestem przekonany, że zaufanie, którym mnie obdarzono, wspólnie z zespołem SAP Polska przekujemy w kolejne sukcesy – dodaje Andrzej Gibas.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Andrzej Gibas ukończył studia na Wydziale Automatyki i Elektrotechniki Politechniki Świętokrzyskiej oraz studia w zakresie handlu międzynarodowego w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W wolnym czasie angażuje się w działalność charytatywną jako wiceprezes Fundacji Szczęśliwej Drogi, wspierającej podopiecznych placówek opiekuńczych w starcie w dorosłe życie.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Polska kluczowa w regionie CEE

Nowy dyrektor zarządzający zastępuje na tym stanowisku Kingę Piecuch, która kierowała SAP Polska od stycznia 2014 roku. 1 maja br. awansowała ona w europejskich strukturach SAP, obejmując rolę head of general business and global channel w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Austrii. Na nowym stanowisku odpowiada za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz sieci partnerów SAP w tym regionie.

Polska jest kluczową lokalizacją SAP w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma na całym świecie posiada ponad 437 000 klientów, będąc zdecydowanym liderem rynku oprogramowania dla biznesu. Liczba subskrybentów jej usług w chmurze sięga blisko 200 mln. SAP oferuje dopasowane rozwiązania dla ponad 25 branż. Według danych IDC, w Polsce SAP posiada około 40-procentowe udziały w rynku rozwiązań ERP, działając na rzecz ponad 1500 klientów.