Automaty One Box debiutują w Czechach. Allegro rozwija ofertę dostaw na kolejnych rynkach

Automaty One Box debiutują w Czechach. Allegro rozwija ofertę dostaw na kolejnych rynkach
Allegro wprowadza na czeski rynek automaty paczkowe One Box, których na terenie całych Czech jest już ponad 140. Firma integruje dotychczas funkcjonujące w Czechach i na Słowacji usługi dostawcze WE|DO by Allegro, stopniowo włączając je pod skrzydła marki One by Allegro. Usługa dostawcza będzie z czasem ujednolicana pod względem nazwy i identyfikacji wizualnej na 3 rynkach Allegro.
O autorze
1 min czytania 2024-07-10

Allegro kontynuuje rozwój usług na czeskim rynku i wprowadza sieć automatów paczkowych One Box by Allegro. Nowa sieć automatów paczkowych ma na celu dalsze usprawnienie usług związanych z zakupami na allegro.cz. Dzięki automatom klienci mogą liczyć na szybką i wygodną dostawę swoich zamówień.

Pierwszy z nich Allegro umieściło w praskiej dzielnicy Smichov, a najnowszy w Dablice. Ponad 140 nowych maszyn uzupełni istniejącą sieć automatów paczkowych i punktów odbioru, do których WE|DO wysyłało dotychczas swoje paczki, zwiększając liczbę lokalizacji, w których klienci mogą odbierać swoje zamówienia z Allegro w Czechach do ponad 3840. Automaty w Czechach już wkrótce będą oferowały także ważną dla czeskiego konsumenta opcję płatności przy odbiorze bezpośrednio za pomocą terminala płatniczego.

Z badań Allegro wynika, że aż 88% wszystkich kupujących z Czech korzysta z tej opcji, a około 40% wymienia ją jako preferowaną (dla porównania, w Polsce to zaledwie 6%)*.

– Dla naszych klientów dostawa do samoobsługowych automatów paczkowych jest jedną z najpopularniejszych metod wysyłki, a ich użytkowanie stale rośnie. Uruchomienie sieci nowoczesnych automatów z ujednoliconą obsługą klienta jest dla nas naturalnym krokiem w kierunku zapewnienia naszym klientom większej wygody i dalszego podnoszenia jakości naszych usług – tłumaczy Jakub Kłoczewiak, Chief Operating Officer w Allegro.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

WE|DO zamienia się w One by Allegro

Od tego lata czescy klienci będą mogli obserwować trwający rebranding firmy logistycznej WE|DO na „One by Allegro”, który w efekcie ujednolici usługi dostawcze na 3 rynkach Allegro. W ramach rebrandingu, stroje kurierów i oznakowanie punktów odbioru będą stopniowo zastępowane nowym logo One by Allegro.

– Scalanie i harmonizacja naszych usług dostawczych w ramach marki One by Allegro to kolejny etap rozwoju międzynarodowej działalności Allegro. Chcemy jeszcze bardziej podnieść standard dostaw i zapewnić klientom z Polski, Czech i Słowacji możliwość wyboru spośród milionów ofert w różnych kategoriach, z szybką i wygodną dostawą do automatów paczkowych, punktów odbioru, a także pod adres domowy – dodaje Kłoczewiak.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

*Badanie wewnętrzne Allegro, 2022.
Zdjęcia: mat. pras.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się