#BezJurex − burger, który pomaga zwierzętom

#BezJurex − burger, który pomaga zwierzętom
Na początku stycznia br. w sieci wegetariańskich restauracji Krowarzywa ruszyła kampania „Ty syty i krowa żywa”. Akcja ma promować pyszny smak miesiąca − #BezJurex. Krowarzywa przekaże 10% ze sprzedaży burgera na rzecz Fundacji Zwierzęca Polana, której podopieczny był inspiracją do powstania nazwy.
O autorze
1 min czytania 2019-01-11

#BezJurex został stworzony na cześć jednego takiego byka, Jurka. Jurek to podopieczny Fundacji Zwierzęca Polana, uratowany przed rzeźnią. Jurek nie jest jedyny. Zwierzęca Polana ma na swoim koncie już ponad sto uratowanych zwierząt hodowlanych. Pracownicy i wolontariusze Fundacji opiekują się dzisiaj 90 zwierzętami, nie tylko Jurkiem, ale też i Kaśką, Baśką, Zośką. Teraz oni sami potrzebują wsparcia i funduszy na dalszą działalność, więc na pomoc Jurkowi i innym zwierzakom pospieszyła Krowarzywa.

− Razem z Krowarzywa chcemy pokazać, że zwierzakom można pomagać na wiele sposobów. I że można pomagać nie tylko psom czy kotom, ale też innym, które tej pomocy potrzebują. Wystarczy, że ktoś ograniczy spożywanie mięsa, ktoś inny przekaże nam 1%, a ludzie z agencji pomogą nam w promocji. Sposobów pomagania jest mnóstwo i liczą się nawet najmniejsze gesty − mówi Aleksandra Grynczewska, prezes Fundacji Zwierzęca Polana.

Agencja Walk odpowiada za koncept i kreację kampanii (outdoor i digital). W pomoc Jurkowi i innym podopiecznym fundacji pro bono zaangażował się zespół Walk Creative w składzie: Wioletta Wiertel, Justyna Żychalska, Angelika Kobylarz i Mariusz Pitura.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wyświetl grafikę w pełnym rozmiarze.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Stek firmy Aleph Farm został wyhodowany w laboratorium i przy jego produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. „Etyczne” mięso idealnie oddaje smak swojego pierwowzoru i być może już za dwa lata trafi na półki sklepowe.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się