Bezos sprzedaje akcje Amazona. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (06.04-31.03.17)

Bezos sprzedaje akcje Amazona. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (06.04-31.03.17)
Szef Amazona sprzedaje akcje o wartości miliarda dolarów, FingerFile zadba o bezpieczeństwo danych, a AmRest przejmuje kontrolę nad Pizza Portal. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.
O autorze
1 min czytania 2017-04-06

1. Szef Amazona sprzedaje akcje o wartości miliarda dolarów. Inwestuje je w drugą spółkę

Jeff Bezos sprzedaje co roku akcje Amazona o wartości około miliarda dolarów. W tym roku zrobił to samo i zainwestował pozyskane w ten sposób pieniądze w swoją drugą spółkę. Chodzi o Blue Origin, za pośrednictwem której ma organizować podróże kosmiczne dostępne niemal dla każdego. W przyszłym roku rozpocznie loty testowe z udziałem pilotów i inżynierów.

czytaj więcej >

2. Dane, hasła i pliki w jednym palcu. Wystartowała kampania FingerFile

Według twórców FingerFile korzystamy ze smartfonów aż 85 razy w ciagu dnia, obsługujemy konta na pięciu portalach społecznościowych i używamy 19 różnych haseł. To wszystko sprawia, że musimy jeszcze bardziej dbać o bezpieczeństwo naszych danych. Pomóc w tym ma skan odcisku palca i aplikacja FingerFile, która posłuży nam do logowania się i zabezpieczania informacji przechowywanych na telefonie.

czytaj więcej >

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

3. AmRest przejmuje kontrolę nad Pizza Portal. Dostarczy posiłki do domów

Do niedawna platforma Pizza Portal należała do niemieckiej firmy Delivery Hero. Jednak w tym tygodniu polska spółka AmRest, która zarządza siecią restauracji Pizza Hut, KFC i Burger King, kupiła 51 procent udziałów od przedsiębiorstwa z Niemiec. Efektem tego ma być podniesienie jakości obsługi i skrócenie czasu dostaw posiłków.

czytaj więcej >

Słuchaj podcastu NowyMarketing

4. Indyjska wypożyczalnia ubrań online zdobywa coraz większą popularność. Poznajcie Flyrobe

Nie każdego stać na markowe ubrania, ale każdy chce dobrze wyglądać przy okazji różnych uroczystości, imprez i spotkań biznesowych. Doskonale zdają sobie z tego sprawę autorzy Flyrobe, którzy stworzyli internetową wypożyczalnie ciuchów. Do tej pory zainwestowali w ten projekt 4,5 tys. dolarów, a także pozyskali 1,7 mln dolarów. Twierdzą, że w samych Indiach ten rynek jest wart nawet 5 miliardów dolarów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

czytaj więcej >

5. Niepełnosprawni zagrają w wirtualnej rzeczywistości. Polak udostępni im potrzebną technologię

Wirtualna rzeczywistość nie jest przystosowana do niepełnosprawnych. Aby się w niej poruszać i przemieszczać trzeba mieć sprawne obie ręce i być na chodzi. Pytanie tylko, co z osobami np. bez jednej reki i na wózkach? Pomyślał o nich Grzegorz Bednarski, który opracował technologię, dzięki której zagrają w wirtualnej rzeczywistości. WalkinVR, o którym mowa, trafi na rynek w maju tego roku.

czytaj więcej >