Biedronka otwarta w niedziele? Sieć szykuje wypożyczalnie książek

Biedronka otwarta w niedziele? Sieć szykuje wypożyczalnie książek
Pracownicy Biedronki informują, że sieć zamierza ominąć zakaz niedzielnego handlu. Według nieoficjalnych informacji placówki mają otworzyć się już w najbliższą niedzielę dzięki możliwości wypożyczania książek.
O autorze
1 min czytania 2022-08-04

Spór o niedzielny handel

Wraz z wejściem w życie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, wiele sieci handlowych zaczęło szukać sposobów na ominięcie nowych zakazów. Jeszcze na początku roku wystarczyło, aby placówki świadczyły usługi pocztowe, aby móc prowadzić działalność również siódmego dnia tygodnia. Po zaostrzeniu ustawy w lutym br. większość sklepów może otwierać się wyłącznie w kilka wyznaczonych niedziel handlowych. Okazuje się, że niektóre z sieci wciąż uparcie szukają sposobów na ominięcie prawa.

Niedawno Intermarche oraz Carrefour poinformowały o otwarciu w swoich placówkach „klubów czytelnika”. Tym samym sieci postanowiły wykorzystać fakt, iż zakaz handlu nie obowiązuje „placówek handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku”.

Choć Państwowa Inspekcja Pracy twierdzi, że otwieranie sklepów w niedziele metodą „na klub czytelnika” jest złamaniem przepisów o zakazie handlu, na podobny krok prawdopodobnie chce zdecydować się kolejna sieć.

Czytelnia i punkt medyczny w Biedronce? 

Informacje o tym, że Biedronka zamierza działać przez siedem dni w tygodniu jako czytelnia lub placówka medyczna, zaczęły krążyć w internecie już w ubiegłym miesiącu. Do tej pory Biedronka nie potwierdziła tych doniesień, ale też nie zdementowała plotek.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Parę dni temu głos w sprawie zabrali jednak pracownicy dyskontów. Według ich relacji ponad 600 sklepów w Polsce ma otworzyć się już w najbliższą niedzielę niehandlową – 7 sierpnia. Powód? W dyskontach mają powstać wypożyczalnie książek.

Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że pracownicy Biedronek otrzymali wytyczne, jak powinna działać sklepowa wypożyczalnia. Z dokumentów wynika, że w nocy z piątku na sobotę placówki otrzymają po 140 egzemplarzy książek, które będzie można wypożyczać na okres dwóch tygodni. Jak informuje portal, wypożyczanie będzie odbywało się przy kasach tradycyjnych, a z nowej usługi będą mogli skorzystać posiadacze kart Moja Biedronka.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Informacje przekazane przez pracowników sieci potwierdzają związkowcy NSZZ „Solidarność” Jeronimo Martins, natomiast sama sieć handlowa wciąż oficjalnie nie skomentowała doniesień.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się