Branża energetyczna dostrzega siłę mediów internetowych – raport

Zwiększająca się liczba publikacji, wykorzystanie mediów społecznościowych oraz kontent video, to tylko niektóre z narzędzi wykorzystywanych dziś przez firmy z branży energetycznej. Najbardziej popularne wciąż są relacje z mediami, w szczególności internetowymi.
O autorze
1 min czytania 2013-06-13

Raport  dostarcza zbioru informacji na temat komunikacji firm z sektora energii elektrycznej w pierwszym kwartale 2013 roku i pokazuje jak mocno firmy te wykorzystały media internetowe do komunikacji swoich marek. W badaniu uwzględniono firmy, których komunikacja była skuteczna i przełożyła się na publikacje w mediach. Wnioski płynące z raportu pokazują, że w mediach wciąż najczęściej pojawiają się duże koncerny, a ilość publikacji jest wprost proporcjonalna do wielkości przedsiębiorstwa. Ważnym jest również rosnące znaczenie mediów społecznościowych, które są jednym z dominujących kanałów komunikacji w tym sektorze.

Tworząc ten raport chcieliśmy pokazać pełny obraz działań komunikacyjnych polskich firm energetycznych w obszarze media relations. Chodziło nam również o pokazanie jak wiele zmieniło się w ciągu sześciu lat funkcjonowania wolnego rynku energii w Polsce.  To właśnie on sprawił, że dziś firmy aktywnie zaangażują się w budowanie swojego wizerunku i komunikację z otoczeniem. To chyba jest największy wniosek płynący z tego raportu – mówi Magdalena Pawłowska, dyrektor agencji INSOURCE.

Opublikowany raport jest pierwszym z całego cyklu. Kolejne edycje będą analizować poszczególne kwartały danego roku. Pozwoli to na stworzenie obrazu komunikacji na rynku energii elektrycznej i wskaże zmiany jakie na nim zachodzą. Raport przygotowany został we współpracy z firmą REVIZOR zajmującą się monitoringiem internetu.

Pełna wersja raportu 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj