Cannes Lions Festival i WARC wykupione? Konsorcjum inwestorów złożyło ofertę Ascential

Cannes Lions Festival i WARC wykupione? Konsorcjum inwestorów złożyło ofertę Ascential
Brytyjska spółka medialna Ascential może już niebawem stracić część udziałów w międzynarodowym festiwalu reklamy Cannes Lions i WARC i konferencji fintech Money 20/20. Ich wykupieniem zainteresowane jest konsorcjum inwestorów.
O autorze
2 min czytania 2023-10-06

Fot. Media społecznościowe Cannes Lions Festival of Creativity

Według portalu Sky News, ostatnie tygodnie upłynęły konsorcjum z wysp brytyjskich na planowaniu działań związanych z przejęciem trzech ważnych elementów rynku reklamowego. Wspólne plany dotyczące Money 20/20, Cannes Lions i Światowego Centrum Badań nad Reklamą (WARC) mają: brytyjski organizator wystaw Hyve, spółka mediowa ze Stanów Zjednoczonych — MediaLink oraz anonimowy inwestor korzystający z doradztwa firmy zajmującej się bankowością inwestycyjną — LionTree Advisors.

Fot. Media Spoełcznościowe Cannes Lions Festival

Fot. Media społecznościowe Cannes Lions Festival of Creativity

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Sky News podaje, że inwestorzy mieliby podzielić się między sobą aktywami z poszczególnych transakcji. I tak MediaLink wejdzie w posiadanie praw do Cannes Lions i WARC, a Hyve zyska Money 20/20. Na ten moment nie ma jeszcze informacji na temat ostatecznej decyzji Ascential na temat sprzedaży udziałów, jednak przedstawiciele spółki medialnej zdradzili, że prowadzone są rozmowy dotyczące sprzedaży usługi prognozowania światowych trendów (WGSN) brytyjskiej firmie inwestycyjnej Apax Partners.

Co ciekawe, wspomniana MediaLink należała niegdyś do Ascential, w 2021 roku została jednak sprzedana i przeszła do rąk United Talent Agency za kwotę 125 mln dolarów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Lwy kreatywności z Cannes, czyli święto marketingu

Festiwal Cannes Lions to punkt obowiązkowy w kalendarzu każdej firmy, która chce być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie reklamy. To tutaj, na słonecznym południu Francji, spotykają się ze sobą twórcy najciekawszych kampanii reklamowych i nadchodzących trendów. Do tych naprawdę wyjątkowych trafiają wyjątkowe statuetki przyznawane m.in. w kategoriach Design i Rozrywka.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Takie wyróżnienie w branży mediowej jest niczym Oscar dla świata filmu. Jednak podczas Cannes Lions można wziąć udział nie tylko w eleganckich galach, lecz także w panelach dyskusyjnych i wykładach, podczas których nie brakuje okazji do zdobycia lub poszerzenia wiedzy.

Edycję w 2023 roku otworzyło wystąpienie przedstawiciela AB InBev, zdobywcy tegorocznego tytułu Creative Marketer of the Year. Firma jako pierwsza w historii uzyskała to wyróżnienie drugi rok z rzędu, a Marcel Marcondes, Chief Marketing Officer AB InBev na scenie podkreślał, kreatywność powinna iść ręka w rękę z biznesem. Wszystko w służbie systematycznemu wzrostowi i zgodnie z działaniami długodystansowymi. W tym samym tonie wypowiadano się podczas prezentacji firm P&G czy Unilever.

PS Cannes Lions Festival podbija filmową stolicę Francji

Tegoroczny Cannes Lions International Festival of Creativity 2023 odbył się w dniach 19 – 23. Przeczytaj krótką relację z trzeciego dnia imprezy.

PS2 Poznaj najbardziej wpływowe reklamy 2022 roku

Corona, Lurpak i Bosch w czołówce globalnych nagród Kantara dla najskuteczniejszych kreacji reklamowych, w Polsce Radio Zet, Żywiec, Lajkonik.