Chłodzące działanie ksylitolu w dziecięcych ubraniach Reimy

Reima przedstawia linię Xylitol Cool, która pozwoli najmłodszym czuć się świeżo i bezpiecznie pomimo letnich upałów. Innowacyjna technologia zastosowana w kolekcji obniża temperaturę ciała, gwarantując dzieciom uczucie chłodu i pozwalając na dłuższy komfort podczas letnich zabaw.
O autorze
1 min czytania 2020-05-07

W słoneczne i upalne letnie dni trudnej jest zapewnić dzieciom właściwą ochronę przed przegrzaniem. Pomóc w tym może nowa linia ubrań Xylitol Cool – ta innowacyjna technologia od marki Reima obniża temperaturę ciała, gwarantując dzieciom uczucie chłodu i pozwalając na dłuższy komfort podczas letnich zabaw.

Efekt chłodzący z jadalnych słodzików

Chłodząca moc materiałów w kolekcji Xylitol Cool pochodzi z ksylitolu i erytrytolu. Obie substancje występują naturalnie i wykorzystywane są jako niskokaloryczne słodziki. Dzięki temu wykończenie jest pozbawione toksycznych substancji i bezpieczne, a do tego ubrania są elastyczne i gładkie w dotyku.

Źródłem ksylitolu są niektóre owoce, warzywa i rośliny. Odkryty został w Niemczech w XIX wieku, a skomercjalizowany przez fińskich specjalistów w latach 70. Od tego czasu pochodzący przede wszystkim z kory brzozy słodzik stosowany jest jako zamiennik cukru w diecie, a także wykorzystywany m.in. w gumie do żucia. Ma słodki smak i brak skutków ubocznych – zgodnie z badaniami zawiera o 40% mniej kalorii niż klasyczny cukier, a oprócz tego pomaga w walce z bakteriami i nawet uznawany jest za dobry dla naszych zębów.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Erytrytol to podobny, choć zupełnie pozbawiony kalorii słodzik, który naturalnie występuje w niektórych owocach i w przefermentowanym jedzeniu. Wytwarzany jest z glukozy na drodze fermentacji z użyciem drożdży.

Działanie materiału Xylitol Cool

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Erytrytol i ksylitol zastosowane w specjalnym wykończeniu tkanin w linii Xylitol Cool, stykając się z wilgocią na skórze, absorbują ciepło wydzielane przez ludzkie ciało. W ten sposób materiał tworzy efekt chłodzący, obniżając temperaturę skóry od 1 do nawet 3°C. Powłoka aktywowana jest przez wilgoć odprowadzaną z ciała już po 10 minutach noszenia ubrania – wtedy też zaczyna się wchłanianie ciepła. To genialne wsparcie naturalnego systemu chłodzącego organizmu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Tkanina Xylitol Cool jest szybkoschnąca, łatwa w utrzymaniu i miękka w dotyku. Efekt chłodzący bezpiecznej, pozbawionej toksycznych substancji powłoki utrzymuje się przynajmniej przez dwadzieścia pierwszych cykli prania. Powłoka wynaleziona przez holenderską firmę Tanatex była już wykorzystana w pierwszej kolekcji ubrań Xylitol Cool dla dzieci latem 2019 roku.