Cloud Technologies laureatem rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe

Cloud Technologies zajęła 9. miejsce w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, w głównej kategorii „Fast 50” osiągając wzrost o 1558%. W zestawieniu polskich spółek, których w tegorocznym rankingu znalazło się 19, Cloud Technologies zajęła trzecie miejsce. W tym roku do rankingu...
O autorze
2 min czytania 2017-10-16

…zgłosiło się ponad 300 firm z Europy Centralnej.

Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczny główny ranking Technology Fast 50 zdominowały firmy z branży IT, w tym tworzące aplikacje mobilne i UX-design, budujące platformy e-commerce, rozwiązania do automatyzacji procesów marketingowych czy systemy w obszarze Data Science, Big Data, Internet of Things bazujące na chmurze obliczeniowej. Stanowią one aż 78 proc. wszystkich spółek, które znalazły się w zestawieniu (rok wcześniej 74 proc.). W rankingu znalazły się również innowacyjne spółki specjalizujące się w tworzeniu rozwiązań światłowodowych, rozpoznawania głosu, radiologii cyfrowej, platform fin-techowych czy precyzyjnych instrumentów pomiarowych dla kosmonautyk.

9. miejsce wśród wszystkich podmiotów biorących udział w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe i 3. wśród tych podchodzących z Polski przypadło Cloud Technologies, która zajmuje pozycję rodzimego lidera Big Data marketingu. Założona i prowadzona przez Piotra Prajsnara spółka stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zachowaniach i preferencjach internautów, która przetwarza już ponad 9 mld anonimowych profili internautów. W zeszłym roku spółka wprowadziła na rynek UnBlocka, innowacyjne rozwiązanie technologiczne dedykowane wydawcom i reklamodawcom. Umożliwia ono emitowanie reklam internetowych osobom, które posiadają oprogramowanie przeznaczone do ich blokowania. Formaty reklamowe wyświetlane za pośrednictwem UnBlocka, jak również same kreacje są nieinwazyjne i przyjazne dla internautów, a dzięki targetowaniu z wykorzystaniem zaawansowanej analityki Big Data precyzyjnie trafiają do grupy docelowej.

– To dla mnie zaszczyt, że po raz kolejny zostaliśmy wyróżnieni w prestiżowym rankingu Deloitte oceniającym dynamikę wzrostu firm innowacyjnych technologicznie. Zajmując 9. miejsce w głównym rankingu „Fast 50” poprawiliśmy nasz wynik o 12 miejsc w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia. To prawda, że rynek Big Data as a Service to dziś najszybciej rozwijająca się gałąź IT, ale nasz sukces nie wynika jedynie z korzystnej koniunktury i postępującej cyfryzacji gospodarki, lecz przede wszystkim jest on efektem ciężkiej pracy całego zespołu, która przełożyła się na rewelacyjne wyniki – powiedział Piotr Prajsnar, CEO Cloud Technologies. Rok 2016 prowadzona przez niego spółka zakończyła z przychodami na poziomie 48,1 mln zł. To o 46,6 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. Zysk netto wzrósł w tym samym czasie o 37,4 proc. sięgając poziomu 20,3 mln.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Deloitte podaje, że średnia dynamika wzrostu przychodów firm (na przestrzeni 2013-2016), które znalazły się w tegorocznym zestawieniu wyniósł 1 127 proc. Średni wzrost przychodów polskich firm, które znalazły się w głównej części zestawienia wyniósł ponad 790 proc. Aby znaleźć się w rankingu spółka musiała osiągnąć wzrost co najmniej w wysokości 310,4 proc.

Słuchaj podcastu NowyMarketing