Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Coca-Cola rozpoczyna w Europie testy papierowej butelki

Coca-Cola rozpoczyna w Europie testy papierowej butelki
Przedstawiciele Coca-Coli poinformowali o planowanym rozpoczęciu testów papierowej butelki – pierwsze napoje w nowych opakowaniach pojawią się już latem br. na Węgrzech.
O autorze
1 min czytania 2021-02-17

Pod koniec października 2020 roku Coca-Cola zaprezentowała prototyp papierowej butelki stworzonej we współpracy z duńskim startupem Paboco Pioneer. Tak zwana PlantBottle w 30% miała być wytwarzana z surowców pochodzenia roślinnego i w 100% nadawać się do recyklingu.

Prace nad papierową butelką trwały ponad 7 lat. Teraz koncern chce w końcu przetestować PlantBottle. 

Jak poinformowali przedstawiciele Coca-Coli, pierwsze 2 tys. papierowych opakowań trafi do węgierskich sklepów już latem tego roku. W papierowych butelkach sprzedawany będzie owocowy napój marki o nazwie Adez.

Co istotne, choć marka używa stwierdzenia „papierowa butelka”, to prototyp zaprezentowany w ubiegłym roku nadal składał się z plastikowego zamknięcia i plastikowej wyściółki w środku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy opakowanie, które pojawi się na rynku już za kilka miesięcy, będzie w 100% papierowe.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

W 2019 roku marka Carlsberg zaprezentowała dwa nowe prototypy butelki Green Fibre Bottle, wykonanej z włókien pozyskiwanych z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Ekologiczne opakowania na piwo zostaną teraz poddane testom, by sprawdzić czy np. chronią one piwo przed utratą jakości.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Plany wprowadzenia papierowego opakowania miała również marka Johnnie Walker