DHL posprząta Jezioroko Czerniakowskie

DHL Parcel po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji sprzątania polskich rzek pod hasłem „Operacja Czysta Rzeka”. Grupa wolontariuszy posprząta teren wokół Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie.
O autorze
1 min czytania 2022-04-21

Zbiórka śmieci odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w godzinach 9:00–12:00. Pracownicy DHL Parcel posprzątają teren wokół zbiornika w ramach założonego przez siebie sztabu „DHL Parcel posprząta Jeziorko Czerniakowskie”.

Ochrona środowiska naturalnego i budowanie świadomości ekologicznej to ważny obszar zielonej aktywności DHL Parcel. Dlatego z wielką radością i dużym zaangażowaniem przyłączamy się ponownie do „Operacji Czysta Rzeka”. Nasz udział w akcji nie sprowadza się jedynie do posprzątania Rezerwatu Przyrody Jeziorko Czerniakowskie. Organizatorzy otrzymali od nas również wsparcie logistyczne, które polega na bezpłatnym dostarczeniu przesyłek do sztabów biorących udział w operacji w całym kraju – mówi Magdalena Bugajło, dyrektor komunikacji marketingowej i PR w DHL Parcel Polska.

„Operacja Czysta Rzeka” to największa akcja społecznego sprzątania cieków wodnych w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz czwarty. DHL Parcel przyłącza się do niej po raz drugi. Rok wcześniej wolontariusze DHL Parcel posprzątali brzegi Wisły na odcinku między mostami Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. 

 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Inicjatywa DHL Parcel Polska zbiega się w czasie z podobną akcją, którą nad Jeziorkiem Czerniakowskim organizuje Koło Wędkarskie nr 56 z okręgu mazowieckiego. DHL Parcel oraz wędkarze postanowili połączyć siły, by wspólnie zadbać o Rezerwat Jeziorka Czerniakowskiego. Wspólnie ustalono, że pracownicy firmy kurierskiej wysprzątają obszar wokół zbiornika, podczas gdy wędkarze dzień później zajmą się zbiórką nieczystości w jeziorze. 

Udział w Operacji Czysta Rzeka nie wyczerpuje działań, jakie w obszarze ochrony środowiska podejmuje DHL Parcel. Szeroki wachlarz aktywności ekologicznych obejmuje zarówno małe inicjatywy, np.  sadzenie drzew czy stawianie pasiek, jak również wysokobudżetowe inwestycje – tworzenie farm fotowoltaicznych czy transformacja floty samochodowej na elektryczną.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się