Dzikie zapylacze przejadą po Warszawie

24 września w ramach kampanii „Adoptuj Pszczołę”, której celem jest budowa 100 hoteli dla owadów zapylających w polskich miastach, rowerzyści, przebrani za pszczoły, trzmiele, motyle i biedronki, rozpoczną Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy.
O autorze
0 min czytania 2013-09-20

– Ogromna rzesza ludzi przyłącza się do naszej akcji, rozumiejąc, że problem wymierania pszczół miodnych i dziko żyjących owadów zapylających, jest niezwykle poważny. Cieszymy się, że rowerzyści, dla których natura i ekologia są istotne, postanowili wspomóc budowę hoteli dla zapylaczy. Zapraszamy do dołączenia do naszego pszczelego przejazdu – powiedziała Katarzyna Jagiełło, koordynatorka projektu „Adoptuj Pszczołę” z ramienia Greenpeace Polska

Wycieczka rozpocznie się o godz. 18:30 na Polu Mokotowskim i po przejeździe trasy ulicami: Batorego-Pl.Unii Lubelskiej-Bagatela-Al.Ujazdowskie-Jazdów-Topieli-Kruczkowskiego-Dobra-Karowa-Krakowskie Przedmieście-Nowy Świat-Pl.Trzech Krzyży-Mokotowska-Pl.Zbawiciela-Nowowiejska-Pl.Politechniki-Lwowska-Piękna-Chałubińskiego-Pl.Defilad, zakończy się około godz. 21:00, a następnie przeniesie na after party do Cafe Kulturalna.

Organizatorzy, Greenpeace i Zmiana Organizacji Ruchu, zapowiadają atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, wyborów  Miss i Mistera Dzikich Zapylaczy oraz tańca pszczół.

Instrukcja jak samodzielnie przygotować strój (pdf) 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj