EFSA: Kampania #PlantHealth4Life w tym roku prowadzona będzie także w Polsce

EFSA: Kampania #PlantHealth4Life w tym roku prowadzona będzie także w Polsce
Ruszyła druga edycja kampanii #PlantHealth4Life, organizowanej przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Komisję Europejską i 22 organizacje partnerskie działające w poszczególnych państwach członkowskich Unii Europejskiej, która ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej zdrowia roślin wśród mieszkańców Europy i wzbudzenie w nich poczucia zbiorowej odpowiedzialności.
O autorze
1 min czytania 2024-05-16

W tym roku działania realizowane będą również w Polsce! Celem kampanii #PlantHealth4Life jest podniesienie zbiorowej świadomości na temat zagrożeń dla zdrowia roślin oraz roli, jaką każdy z nas musi odegrać, aby je ochronić.

– Zdrowie roślin ma wpływ nie tylko na środowisko, gospodarkę i europejski łańcuch żywnościowy, ale także na naszą teraźniejszość i przyszłość. Dbając o zdrowie roślin, chronimy życie. Dlatego z dumą patrzymy na zaangażowanie Europejczyków w ten temat, czego dowodem jest bezprecedensowy udział państw członkowskich w kampanii #PlantHealth4Life – tłumaczy Tobin Robinson, kierownik Działu EFSA ds. Roślin.

Hasło tegorocznej kampanii to „Dbaj o zdrowie roślin, chroń życie”.

Rośliny stanowią aż 80% żywności, którą spożywamy na co dzień. Wytwarzają także 98% tlenu, którym oddychamy. Zmiana klimatu i działalność człowieka, taka jak handel czy podróże, wywierają silną presję na rośliny. Rozprzestrzenianie się szkodników i chorób roślin może mieć katastrofalne skutki gospodarcze i środowiskowe.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Prewencja zawsze jest bardziej skutecznym podejściem niż zwalczanie problemu, gdy dojdzie do skażenia upraw czy środowiska – w niektórych przypadkach, jak np. w przypadku agrofagów, nie da się odwrócić zniszczeń. 

Dołącz do #PlantHealth4Life!

Działania podejmowane przez każdego Europejczyka są kluczowe dla utrzymania zdrowia roślin. Warto odwiedzić stronę internetową kampanii #PlantHealth4Life i dowiedzieć się, w jaki sposób można chronić zdrowie roślin. Znajdziesz tu informacje dostępne we wszystkich unijnych językach, w tym materiały prasowe, posty w mediach społecznościowych oraz filmy, które możesz udostępnić na swoich kanałach.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W tym roku kampania skierowana jest w szczególności do:

  • osób podróżujących poza granice Unii Europejskiej,
  • entuzjastów roślin,
  • rodziców.

Zdjęcia: mat. pras.