Galeco przyłącza się do walki z koronawirusem

Podkrakowski producent systemów rynnowych to kolejna rodzima firma, która aktywnie włącza się w akcję pomocy w zwalczaniu pandemii COVID-19. W ramach wsparcia przekazała nowoczesny respirator i zestaw masek tlenowych dla Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
O autorze
1 min czytania 2020-04-24

Ostatnie tygodnie pokazują wyraźnie, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Nie brakuje oddolnych inicjatyw szycia maseczek czy licznych zbiórek pieniężnych. Wiele z nich skupia się na wspieraniu pracowników i placówek służby zdrowia. Pomagają sobie bliscy, sąsiedzi, ale i zupełnie obce sobie osoby. Każdy na swój sposób – najlepiej jak potrafi. Pięknych przykładów ludzkiej solidarności nie brakuje. Do walki z koronawirusem przyłączają się także polskie przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest firma Galeco, produkująca systemy rynnowe, która przekazała respirator wraz z kompletem masek tlenowych dla krakowskiego Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

– Prowadzenie biznesu to nie tylko sprzedaż i liczenie zysków, ale też odpowiedzialność społeczna. Jako właściciele firmy Galeco czujemy się zobowiązani, aby dołożyć swoją małą cegiełkę w celu ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt będzie skutecznie i długo służył szpitalowi – mówią Małgorzata i Szczepan Buryło, właściciele firmy Galeco i inicjatorzy akcji.

Pomoc dla placówek medycznych, zarówno finansowa, jak i w postaci sprzętu medycznego, w obecnej sytuacji jest na wagę złota. 

–  Współczesna medycyna jest bardzo kosztowana i wymagająca, dlatego jesteśmy wzruszeni hojnością Państwa firmy, bo otrzymaliśmy nie tylko respirator, ale też wszystkie interfejsy, czyli maski, potrzebne do wentylacji pacjentów. Jest ich bardzo dużo, więc wiele osób na tym skorzysta – mówi Tatiana Bartoszewska, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii ze Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Galeco znane jest ze swojej szlachetnej postawy i od lat włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Partnerstwo, wsparcie oraz życzliwość to wartości, na których firma opiera swoją działalność i które przyświecają jej pracownikom w codziennej pracy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing