Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Godzina bez smartfona? Podejmij wyzwanie i… odłóż telefon. Rusza akcja społeczna „GIGAodpowiedzialność”

Problem uzależnienia od telefonu może dotyczyć każdego. W związku z tym wrocławski operator społecznościowy Mobile Vikings rusza z akcją „GIGAodpowiedzialność”, zachęcając do świadomego odkładania telefonu.
O autorze
2 min czytania 2020-11-10

Statystyki mówią same za siebie. 57% Polaków spędza z telefonem od 1 do 3 godzin dziennie – u 23% są to ponad 4 godziny. Aż 44& osób w trakcie pandemii wydłużyło czas korzystania z telefonu o minimum 2 godziny każdego dnia. Z własnego smartfona korzysta już 71% 10-latków, zaś blisko połowa dzieci ma urządzenie stale przy sobie.

Sprawa jest poważna i dotyczy dziś praktycznie każdego posiadacza smartfona. Najbardziej zagrożone fonoholizmem, czyli uzależnieniem od telefonu, są osoby młode, nieświadome jego szkodliwego wpływu – w telefonie często toczy się ich „prawdziwe” życie.

– Co czwarty nastolatek w Polsce cierpi na FOMO, czyli lęk przed odłączeniem od informacji i kontaktu przez sieć i czuje przymus ciągłego sprawdzania – mówi socjoterapeutka Magdalena Kot.

Akcja Mobile VIkings ma na celu zwrócenie uwagi na problem uzależnienia, a przede wszystkim potrzebę świadomego korzystania z telefonu. Smartfon to wielka moc, ale i „gigaodpowiedzialność”.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pokaż swoją GIGAodpowiedzialność i podejmij wyzwanie!

Może się okazać, że nawet krótkotrwałe rozstanie ze smartfonem to nie taka przysłowiowa „pestka”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu, wielu z nas nawet nie zna lub nie pamięta takiego życia. Mamy na to wiele wygodnych wytłumaczeń i usprawiedliwień – obecnie smartfony to przecież nie tylko urządzenie do kontaktu, mamy w nim zegarek i budzik, krokomierz, kalendarz, notatnik, sklepy, muzykę, gry, książki, radio, platformy do oglądania filmów, aplikacje do ćwiczeń, plany diety, przepisy – komentuje Magdalena Kot.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dlatego Mobile Vikings ogłasza wyzwanie: odłóż telefon na godzinę i zajmij się czymś, na co zwykle brakuje Ci czasu – podlej kwiatki, wyprowadź psa na dłuższy spacer, poczytaj książkę. Pochwal się tym, co udało Ci się przez tę godzinę zrobić na swoich kanałach social media z tagiem #GIGAodpowiedzialność i nominuj kogoś, komu przydałaby się godzina bez smartfona. Niech wyzwanie podejmie jak najwięcej osób.

Sprawdź, czy jesteś uzależniony i zapisz się na webinar z ekspertami

Na specjalnej stronie internetowej można znaleźć pigułkę informacyjną na temat odpowiedzialnego korzystania z telefonu, w tym garść statystyk, objawy uzależnienia, a także kilka dobrych praktyk, a przede wszystkim formularz zapisów na warsztaty online. Bezpłatny webinar „Być czy sieć?” poprowadzą opiekunowie merytoryczni akcji „GIGAodpowiedzialność” – Magdalena Kot, socjoterapeutka, trenerka i edukatorka oraz Kazimierz Ździebło, psycholog, psychoterapeuta, superwizor i trener. Warsztaty przeznaczone są dla tych, którzy nie wyobrażają sobie codzienności bez telefonu, a jednocześnie czują się zmęczeni, przebodźcowani, zagubieni i obserwują u siebie przejawy uzależnienia. Zajęcia odbędą się 24 listopada w godzinach 17:00-20:00.