Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Haute couture w Poznaniu, czyli wystawa Iris van Herpen w Starym Browarze

Awangardowe kreacje Iris van Herpen już w październiku zagoszczą w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze w Poznaniu. Wystawa zatytułowana „Alchemic Couture” przybliżać będzie wizjonerski interdyscyplinarny proces twórczy projektantki, w którym przeplatają się innowacje i rzemiosło.
O autorze
1 min czytania 2020-09-15

Stary Browar w Poznaniu słynie z organizacji wyjątkowych wystaw związanych ze światową sztuką, modą i designem ostatniej dekady. Inicjuje kulturowy dyskurs i namawia publiczność do podjęcia dialogu z artystami, których gości. Tej jesieni zlokalizowana w samym sercu Starego Browaru Galeria na Dziedzińcu zaprasza do odkrywania świata haute couture w jego najbardziej wielowymiarowym wydaniu.16 października br. holenderska projektantka Iris van Herpen, uznawana za jedną z najbardziej konceptualnych artystek w świecie mody, zaprezentuje swoje kreacje w ramach autorskiej wystawy „Alchemic Couture”. Publiczność będzie mogła zagłębić się w świat projektantki i podziwiać jej luksusowe dzieła, starannie wyselekcjonowane wspólnie  z  kuratorem wystawy Wojciechem Piotrem  Onakiem.  

Iris van Herpen

Iris van Herpen postrzega haute couture jako język transformacji  i interdyscyplinarny byt wyłaniający się z przestrzeni, w której przeplatają się innowacje oraz rzemiosło. Symbiotyczne relacje występujące w zawiłej sieci natury, niewidzialne siły, które budują wzorce architektoniczne, oraz taniec hybrydowy, konfrontujący ciało i umysł są zagadnieniami kształtującymi wizjonerski proces twórczy projektantki.

Przekraczając granice branży, wyzwalając się z poczucia ograniczeń, Van Herpen jest znana z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi Haute Couture, takimi jak haftowanie lub drapowanie. Dzięki przemyślanym kolaboracjom Iris van Herpen dąży do zrównoważonego podejścia, które  realizuje w swoich luksusowych kreacjach. Celebrując kobiecość, Van Herpen uważnie obserwuje  swoją klientelę. Jej kolekcje inspirowane są także muzami takimi jak Cate Blanchett, Tilda Swinton czy Naomi Campbell.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Od stycznia 2011, Van Herpen regularnie prezentuje swoje kreacje podczas Paryskiego Tygodnia Haute Couture,  każdorazowo  zaskakując nowatorską  formą  komunikacji swoich awangardowych projektów.  Związana z tańcem,  zainspirowana  baletem klasycznym projektantka rozważa ruch jako metamorficzną siłę, która w połączeniu z modą może rozszerzyć formę ludzkiego ciała, rzeźbiąc niepowtarzalne sylwetki lub odzwierciedlając sposób poruszania się.

„Alchemic Couture”  

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Wystawa obejmować będzie wiele lat pracy Iris van Herpen, jej poszukiwania artystyczne i technologiczne, w tym kluczowe kolaboracje, które na przestrzeni lat przyczyniły się do przekształcenia krajobrazu Couture.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Kurator Wojtek Piotr Onak podkreśla, że tytuł wystawy „Alchemic Couture” zgodnie z wizją Iris van Herpen podkreśla transformacyjną siłę mody..

Projektantka zapowiedziała swój udział w wernisażu, który otworzy tę wyjątkową wystawę w Starym Browarze już 16 października 2020.