Havas Media Group powołuje Havas X, na którego czele stanął Michał Lutostański

Z początkiem 2019 r. Havas Media Group przekształciło 18 Havas Warsaw w nową jednostkę Havas X, łączącą najnowsze rozwiązania technologiczne z mediami. Na jej czele stanął Michał Lutostański.
O autorze
1 min czytania 2019-01-18

Havas X to nowa jednostka, która powstała z przekształcenia 18 Havas Warsaw i specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań komunikacyjnych na styku najnowszych narzędzi technologicznych z mediami. Na jej czele stanął Michał Lutostański jako head of Havas X. Tym samym zastąpił on na stanowisku Dominika Komara, który rozstał się z firmą.

Misją Havas X jest rozwój innowacyjnych produktów i usług, które wnoszą nową wartość w istniejący ekosystem medialny i łączą ludzi oraz marki w duchu filozofii meaningful, realizowanej przez Havas Media Group. Do głównych zadań Havas X należy pozyskiwanie i rozwój narzędzi technologicznych poprzez współpracę ze startupami oraz dostawcami gotowych rozwiązań. Bardzo istotnym aspektem tego obszaru jest współpraca z akceleratorami oraz funduszami VC w zakresie wyszukiwania rozwiązań o największym potencjale. Dzięki wykorzystaniu globalnego, sieciowego know-how oraz najlepszych praktyk rynkowych, Havas X ma łączyć kreatywność z wiedzą technologiczną w celu tworzenia rozwiązań komunikacyjnych szytych na miarę i zgodnych z oczekiwaniami klientów.

Michał Lutostański, który objął stanowisko head of Havas X, posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów technologicznych, budowaniu modeli biznesowych oraz strategii marketingowo-sprzedażowych w oparciu o potrzeby klientów oraz aktualne trendy rynkowe. Swoje kompetencje zdobywał w spółkach z Grupy Netia, TomTom oraz Vienna Insurance Group. W latach 2015-2017 kierował pracami Laboratorium Innowacji Grupy PZU. Michał był m.in. współautorem narzędzia do obsługi osób głuchych i niedosłyszących w oddziałach PZU, polegającego na trójstronnym połączeniu wideo z konsultantem w języku migowym. Rozwiązanie w 2018 roku zdobyło nagrodę Efma-Accenture Innovation in Insurance Awards w kategorii „Customer Experience & Engagement”.

– Havas X to połączenie najlepszych praktyk rynkowych z wiedzą w zakresie wdrażania nowych technologii. Dzięki współpracy z parterami zewnętrznymi jesteśmy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Naszą misją jest ciągłe odkrywanie, budowanie oraz testowanie. Wymaga to często podjęcia ryzyka, jednak tylko wtedy jesteśmy w stanie tworzyć rozwiązania, które zmieniają biznes – powiedział Michał Lutostański, head of Havas X w Havas Media Group.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj