Husqvarna udostępni grę wideo „DOOM” na swoich robotach koszących

Husqvarna udostępni grę wideo „DOOM” na swoich robotach koszących
Firma Husqvarna, produkująca automatyczne roboty koszące, wiosną 2024 roku udostępni legendarną grę wideo „DOOM" na swoich urządzeniach. Premiera tego rozwiązania miała miejsce podczas wydarzenia DreamHack Winter 2023.
O autorze
1 min czytania 2024-02-27

Właśnie wtedy Husqvarna zorganizowała pierwszy na świecie turniej „DOOM” dla wielu graczy, przeprowadzony na urządzeniu nieprzeznaczonym do gier wideo.

Oryginalny „DOOM” z 1993 roku w wersji shareware zostanie wydany jako bezpłatna aktualizacja dla posiadaczy robotów koszących Husqvarna Automower® NERA w okresie od kwietnia do września 2024 roku. Oznacza to, że w tym czasie w grę będzie mogło zagrać około 30 000 użytkowników.

– Przez ostatnie 30 lat nieustannie zadziwiała nas pasja i pomysłowość społeczności DOOM. Lista „rzeczy, które uruchamiają <<DOOM>>” jest absolutnie niesamowita. Jesteśmy podekscytowani, widząc na niej także roboty koszące. Doceniamy ten pomysłowy i zabawny hołd inżynierów z firmy Husqvarna – mówi Marty Stratton, dyrektor studia w id Software.

Wielkie zainteresowanie grą „DOOM” na robotach koszących

Husqvarna zaprezentowała nieoczekiwaną współpracę z „DOOM” podczas eventu DreamHack Winter, który odbył się w dniach 23-26 listopada 2023 roku. Grając w grę, odwiedzający rywalizowali o miejsce w finale na głównej scenie, gdzie Husqvarna była gospodarzem DOOM LA(w)N Party, pierwszych na świecie mistrzostw w grze wieloosobowej na urządzeniu nieprzeznaczonym do gier wideo. Współpraca przyniosła firmie Husqvarna nagrodę „Best Booth Activation 2023″.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Fot.: materiały prasowe Husqvarna

Jak zagrać w grę DOOM na robotach koszących Husqvarna?

Rozgrywka odbywa się za pomocą wbudowanego wyświetlacza i elementów sterujących kosiarki. Gracze poruszają się po grze za pomocą pokrętła sterującego, aby skręcać w lewo i w prawo, a naciśnięcie przycisku START powoduje bieg do przodu. Przycisk STOP służy z kolei do strafe’owania (poruszanie na boki) i otwierania drzwi. Aby wystrzelić, użytkownik naciska pokrętło sterowania.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Zdjęcie główne: materiały prasowe Husqvarna

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się