Huuuge posadzi 15 000 drzew dzięki inicjatywie Green Game Jam

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska użytkownicy gry mobilnej Traffic Puzzle, flagowego tytułu Huuuge przyczynili się do zasadzenia ponad 15 tys. drzew. Akcja była częścią globalnej inicjatywy Green Game Jam organizowanej corocznie przez stowarzyszenie Playing for the Planet Allience.
O autorze
1 min czytania 2022-06-13

Huuuge dla środowiska

Playing for the Planet Allience wspiera działania proekologiczne wewnątrz branży gamingowej. W tym roku tematem przewodnim akcji były ponowne zalesienia. Huuuge współpracuje przy realizacji sadzenia drzew na całym świecie z Ecosia – organizacją non-profit, która 80% swoich przychodów przekazuje instytucjom działającym w Brazylii, Etiopii, Burkina Faso i innych rejonach zagrożonych wylesianiem.

Huuuge do przygotowania specjalnego wydarzenia zaprosił swoich pracowników. W kwietniu odbyły się maratony programistyczne tzw. game jam, podczas których tworzono projekty tematycznie związane z ideą dbania o środowisko. Najlepszy pomysł został wyróżniony nagrodą dla autorów oraz realizacją – na bazie wymyślonych założeń powstało dwudniowe wydarzenie „Let’s Plant” w grze Traffic Puzzle.

Ukończone wydarzenia w grze Traffic Puzzle oznaczało przekazanie przez Huuuge środków na zakup jednej sadzonki. Finalnie, dzięki wzmożonej aktywności społeczności, producent i wydawca gier przeznaczył środki na dofinansowanie zasadzenia aż 15 tysięcy drzew na całym świecie.

Jesteśmy dumni, że dołączyliśmy do tak rozpoznawalnej inicjatywy, jaką jest Green Game Jam. Jest to świetna okazja na pokazanie siły, jaka drzemie w naszej branży, a która w połączeniu z charakterystyczną dla nas kreatywnością przełoży się na zwiększanie świadomości ekologicznej wśród graczy. Cieszymy się, że obserwujemy wzrost zainteresowania naszej społeczności działaniami, które jednocześnie dostarczają im rozrywki, a z drugiej strony przekładają się na wsparcie dla środowiska – powiedziała Katarzyna Marques David, product marketing manager, Huuuge 
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach akcji Green Game Jam. Wystartowała specjalna strona w sklepie Ecosia – można w niej kupić różne pakiety liczbowe drzew do posadzenia. Nabywcy otrzymają też certyfikat potwierdzający zakup.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się