Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Identyfikacja Politechniki Warszawskiej eksponatem w Galerii Wzornictwa Polskiego

Animacja prezentująca zakres zmian w identyfikacji Politechniki Warszawskiej została wyłoniona przez kuratorów Galerii Wzornictwa Polskiego i stała się eksponatem wystawy. Nowo otwarta galeria prezentuje najważniejsze zjawiska w polskim wzornictwie od początku XX wieku...
O autorze
2 min czytania 2018-02-13

…a identyfikacja Politechniki zaistniała wśród ikon polskiego wzornictwa, reprezentując współczesne oblicze polskiego designu.

Politechnika Warszawska wprowadziła nową identyfikację wizualną w listopadzie 2016 roku. Za koncepcję i wdrożenie projektu odpowiadało studio Podpunkt, na czele z Emilką Bojańczyk, dyrektor artystyczną studia i autorką koncepcji. O Systemie Identyfikacji Wizualnej PW pisały m.in. amerykańskie „Brand New” (portal, który opisuje zmiany identyfikacji największych marek na świecie), niemiecki „Pages Magazine”, chińskie „Chois Gallery” czy niemiecki blog „We and the color”. Identyfikacja otrzymała także nagrodę Instytutu Wzornictwa Przemysłowego – Dobry Wzór 2017.

Kolejne wyróżnienie dla projektu przyszło niespodziewanie z Muzeum Narodowego w Warszawie, które 15 grudnia 2017 roku otworzyło długo wyczekiwaną Galerię Wzornictwa Polskiego. Wśród najważniejszych projektów polskich designerów znalazła się prezentacja Systemu Identyfikacji Wizualnej Politechniki Warszawskiej. Projekt można go oglądać w galerii w postaci animacji.

– Wyzwaniem w tym projekcie było stworzenie systemu, który będzie odpowiadał potrzebom tak rozbudowanej, niejednorodnej, skomplikowanej instytucji – mówi Emilka Bojańczyk. – Identyfikacja jest narzędziem używanym zarówno wewnętrznie, przez społeczność PW, jak i w komunikacji zewnętrznej, skierowanej do kandydatów, partnerów, warszawiaków. Musi się więc sprawdzać zarówno na oficjalnych pismach, okładce pracy dyplomowej, jak i na plakacie uczelni czy stoisku podczas targów edukacyjnych. To, że tak różne grupy z powodzeniem sięgają po tę identyfikację i na jej podstawie budują swój własny przekaz, jest sygnałem, że się udało.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Identyfikacja PW wychodzi poza sam symbol graficzny. To rozbudowany język wizualny: przewidujący budowanie zręcznych i hasłowych komunikatów, które pozwalają uczelni prezentować ważne wartości i budować silną markę na świecie.

SIW PW dzieli się na linię marketingową oraz uroczystą i obejmuje swoim zasięgiem wszystkie jednostki uczelni. Powstał system, który pozwala wydziałom i instytucjom związanym z PW zachować historyczne korzenie, przy jednoczesnej spójności wizerunkowej z resztą uczelni.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Nasza obecność w Galerii Wzornictwa Polskiego to ogromne wyróżnienie – podkreśla prof. Janusz Walo, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej. – Minął już ponad rok od wprowadzenia Systemu Identyfikacji Wizualnej i nowego znaku Politechniki Warszawskiej. Wiele pozytywnych komentarzy na temat tej zmiany płynie z innych uczelni, a także ze środowiska grafików. Docenienie naszego rebrandingu przez kuratorów wystawy to potwierdzenie, że w tym obszarze idziemy w dobrym kierunku.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W Galerii Wzornictwa Polskiego pokazane są najciekawsze prace polskich projektantów z różnych epok i środowisk: od stylu zakopiańskiego, przez Stowarzyszenie Warsztaty Krakowskie, Spółdzielnię Artystów Plastyków „Ład”, modernistów z kręgów Praesensu i różnorodne projekty okresu powojennego, aż po najlepsze przykłady współczesnego polskiego designu.