Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Inspire Labs z nową organizacją i… nową misją

Wraz z rozwojem nowych technologii, świat zmienia się coraz szybciej. Aby móc błyskawicznie reagować na nowe trendy i dostarczać klientom produkty jak najwyższej jakości, istniejący od blisko 10 lat software house Inspire Labs wprowadza znaczące zmiany w swojej działalności. Kluczową zmianą jest...
O autorze
2 min czytania 2017-11-16

…nowa wizja działania firmy. Do tej pory zespół Inspire Labs zajmował się głównie dostarczaniem usług programistycznych. Obecnie najważniejsze będzie kompleksowe tworzenie produktów technologicznych od koncepcji do rozwoju. Zmiana koncepcji funkcjonowania firmy pociąga za sobą nową organizację pracy, do której wstępem jest podział zespołu na dwa niezależne oraz utworzenie nowej marki.

Inspire Labs odpowiedzialna jest za stworzenie takich rozwiązań, jak portal inwestycyjny dla Ipopema Securities, zestaw modułów do integracji usług InPost, porównywarka wyroków sądowych dla Polskiej Izby Ubezpieczeń, oraz ponad 300 innych projektów dla klientów z ponad 20 krajów. Jej usługi kierowane są zarówno do firm klasy Enterprise, jak i do mniejszych podmiotów. W miarę stałego rozwoju, zespół Inspire Labs, kierując się zasadami Manifestu Agile, wdraża kolejne rozwiązania usprawniające pracę oraz poszerza kompetencje aby zapewnić klientom pełne wsparcie doświadczonych specjalistów na każdym etapie realizacji projektu.

Pierwsze duże zmiany organizacyjne w Inspire Labs zostały wprowadzone dwa lata temu. Wtedy na bazie wewnętrznego start-upu utworzona została spółka WP Desk LTD, która poprzez sklep internetowy oferuje rozszerzenia WooCommerce klientom na całym Świecie i w ten sposób pomaga firmom wykorzystać potencjał biznesowy WordPressa. Kolejna reorganizacja, ma na celu zwiększenie jakości poprzez specjalizację oraz maksymalne zautomatyzowanie zadań co pozwoli jeszcze mocniej skupić się na wartości dostarczanej klientom. W wyniku wspomnianych zmian powstały dwa odrębne zespoły. Obecny skoncentruje się na budowaniu kompetencji produktowych dedykowanych dla klientów korporacyjnych, zaś nowy zespół działający pod marką Inspire WP zaoferuje usługi polegające na tworzeniu produktów opartych o WordPress i WooCommerce.

„Z naszego punktu widzenia jest to ogromna zmiana. Od lat działaliśmy jako jedna duża drużyna. Utworzenie dwóch niezależnych zespołów pozwoli na lepszą organizację pracy i większe wyspecjalizowanie. Dzięki temu członkowie zespołu będą mogli mocniej skoncentrować się na zadaniach, które najbardziej odpowiadają ich kompetencjom i pasjom. Na słuszność takiej decyzji wskazują doświadczenia z wydzielonym dwa lata wcześniej zespołem WP Desk. Zanim to nastąpiło, WP Desk był małym, wewnętrznym start-upem. Czas na jego rozwój znajdowaliśmy zazwyczaj po godzinach pracy. Od momentu wyodrębnienia ze struktur Inspire Labs, WP Desk rozwija się w bardzo szybkim tempie” – tłumaczy Maciej Swoboda, Partner Inspire Labs.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zachodzące zmiany dotyczyć będą jednak nie tylko organizacji firmy, ale przede wszystkim wizji jej działania. „Do tej pory zajmowaliśmy się głównie dostarczaniem usług programistycznych wg. dostarczonych przez klienta oczekiwań i specyfikacji. Uznaliśmy, że doświadczenia i kompetencje zbudowane m.in. przy tworzeniu WP Deska pozwalają nam tworzyć inne użyteczne produkty i brać odpowiedzialność za ich rozwój. Chcemy działać jako lab produktowy. Nieustannie poszerzamy kompetencje w zespole dzięki czemu możemy odpowiadać za cały produkt, od pomysłu, poprzez budowę, aż do wdrożenia i jego dalszego rozwoju” – wyjaśnia Piotr Całka CEO Inspire Labs.

Zarówno WP Desk jak i nowopowstałe zespoły, działają w ramach Inspire Labs Group, pod wspólnym hasłem: We <Code/> Software Products.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się