Intel Extreme Masters Katowice powraca do Spodka w nowej formie – 10. edycja legendarnego turnieju

Najdłużej trwający cykl turniejów e-sportowych na świecie po raz 10. zawita do Katowic. Turnieje Intel Extreme Masters Katowice 2022, o łącznej puli nagród sięgającej 1,5 miliona dolarów, zorganizowany zostanie z udziałem publiczności i będzie inauguracyjnym momentem nadchodzących zmian cyklu IEM.
O autorze
2 min czytania 2022-01-12

Już w drugiej połowie lutego emocje ożyją na nowo, a trybuny wybuchną owacjami, ponieważ IntelExtreme Masters powraca do Spodka po raz 10. w historii. Legendarne wydarzenie, które zna każdy fan esportu na świecie po dwóch latach przerwy ugości kibiców podczas weekendu pełnego wrażeń.

Finały IEM odbędą się w dniach 25-27 lutego. W ramach wydarzenia planowany jest wyczekiwany turniej Counter-Strike: Global Offensive. Zmierzą się w nim najlepsze zespoły na profesjonalnej scenie esportowej w walce o trofeum i lwią część puli nagród, która w tym roku wyniesie milion dolarów.

Na fanów starć Zegów, Terran i Protosów również czeka nie lada gratka. Po całorocznej, zaciętej rywalizacji w StarCraftII, spośród 36 graczy z całego globu zostanie wyłoniony niekwestionowany mistrz świata, który wróci do domu ze swoją częścią puli nagród o wartości 500 tysięcy dolarów.

– W najśmielszych snach nie mogliśmy sobie wyobrażać, czym stanie się to miejsce, kiedy turniej Intel Extreme Masters po raz pierwszy zawitał do Katowic. To wydarzenie reprezentuje spełnione marzenia wszystkich tych, którzy chcieli przyczynić się do rozwoju e-sportu. To też niezapomniane wspomnienia wszystkich fanów i graczy, którzy są z nami od lat. Jesteśmy dumni z faktu, że możemy powrócić do Katowic razem z publicznością i wspólnie celebrować tą wyjątkową rocznicę – komentuje Michał „Carmac” Blicharz, VP product development w ESL Gaming.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Aby uczcić tę edycję turnieju Intel Extreme Masters Katowice, który organizowany jest od 2013 roku, firma ESL Gaming przygotowuje kampanię pod znakiem X, która będzie celebracją historii serii wydarzeń i bohaterów, którzy ją tworzyli. Jednym z jej kluczowych elementów będzie dedykowana sekcja na stronie internetowej poświęconej Intel Extreme Masters Katowice 2022. Fani, kibice, a także osoby zainteresowane sportem elektronicznym znajdą na niej wyjątkowe zdjęcia, materiały i artykuły, które podsumują ostatnie 10 lat wielkich wydarzeń i turniejów. Z każdym tygodniem poprzedzającym IEM Katowice 2022, ESL Gaming będzie odsłaniał kolejne etapy i kulisy kampanii.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Seria wydarzeń z pod znaku IEM zmienia też w tym roku swój wygląd. Organizatorzy postanowili odświeżyć wizerunek całego cyklu turniejów – Katowice będą pierwszym wydarzeniem osadzonym w nowej szacie graficznej, która obierze teraz bardziej nowoczesną i odważną identyfikację wizualną i odda ducha rywalizacji wszystkich turniejów cyklu IEM.  Zmiany są elementem kampanii rozpoczętej już w 2019 roku, której celem jest uwypuklenie charakterystyki poszczególnych produktów ESL Gaming, a jednocześnie utrzymanie wspólnej tożsamości wszystkich części ekosystemu ESL, jak np. ESL One czy ESL Pro League.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Nowoczesna identyfikacja wizualna będzie odzwierciedleniem historii, która stoi za serią wydarzeń Intel Extreme Masters, w szczególności za IEM Katowice. Nowa tożsamość serii symbolizuje nasze ambicje i gwarantuje jakość, na którą zasługują nasi fani – komentuje Shahin Zarrabi, VP brand & corporate marketing w ESL Gaming.

Wszystkie rozgrywki podczas tegorocznego IEM Katowice odbędą się z udziałem publiczności, która po dwóch latach przerwy powróci na trybuny Spodka. Całość wydarzenia będzie biletowana, co oznacza, że każda osoba chcąca wziąć udział w imprezie będzie musiała posiadać wcześniej zakupiony bilet. Kolejna, trzecia, fala sprzedaży biletów zostanie uruchomiona jeszcze w styczniu 2022, o konkretnej dacie organizator poinformuje w najbliższym czasie. Będzie to ostatnia szansa aby dołączyć do grona osób, które będą mogły wziąć udział w IEM Katowice 2022. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia ze względu na bezpieczeństwo odwiedzających, nie zostanie uruchomiona strefa IEM Expo. Ponadto, każdy z uczestników będzie musiał posiadać ważny Unijny Certyfikat Covid.

Zapraszamy do odwiedzania strony kampanii „X Lat IEM Katowice”, aby dowiedzieć się więcej o historii turnieju w Katowicach, a także do udziału w samym Intel Extreme Masters w katowickim Spodku już 25-27 lutego.

Aby pozostać na bieżąco ze wszystkimi informacjami, zapraszamy na stronę about.eslgaming.com oraz do śledzenia kanałów społecznościowych ESL Gaming na platformach LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram.