Inteligentne maile po słońce od Rainbow Tours

Biuro podrózy Rainbow Tours rozpoczęło stosowanie najnowszej technologii systemu Marketing Automation SALESmanago do tworzenia dynamicznych i inteligentnych e-maili.
O autorze
0 min czytania 2012-08-29

Na podstawie analizy zachowania klienta na stronie internetowej, SALESmanago konstruuje unikatowy e-mail idealnie dopasowany do zainteresowań klienta i wysyła go w odpowiednim momencie do zainteresowanego. Dane pochodzą z systemu rekomendacji Quartic.

Dynamiczne wiadomości elektroniczne osiągają o 300% wyższe współczynniki otwieralności a klikalności o około 400%, a także dobrze przekładają się na konwersję sprzedażową. – Newslettery, które otrzymujemy często nie trafiają w nasze potrzeby – mówi Michał Jaworski, e-commerce dyrektor w Rainbow Tours. – Dzięki technologii SALESmanago i systemowi rekomendacji Quartic jesteśmy w stanie zbadać preferencje klienta, który poszukuje wycieczek na naszej stronie internetowej, a następnie wysłać ściśle dopasowaną do jego potrzeb ofertę. Są to hotele i wycieczki, których nie oglądał na stronie, ale bardzo bliskie jego zainteresowaniom.