Interaktywny reportaż na Interaktywna.Wyborcza.pl

Dziś na stronie Interaktywna.Wyborcza.pl ukazał się reportaż Jacka Hugo-Badera pt. "Boskie światło" poświęcony wyprawie poszukiwawczej na Broad Peak. To pierwszy w Polsce interaktywny reportaż, czyli tekst dziennikarski wzbogacony o zdjęcia i nagrania wideo, będące jego integralną częścią.
O autorze
1 min czytania 2013-12-19

Pod adresem Interaktywna.Wyborcza.pl reportaż Hugo-Badera jest dostępny w gotowej, interaktywnej formie – stopniowo, w miarę czytania treści i przesuwania strony, pojawiają się zdjęcia i automatycznie uruchamiają materiały wideo. Reportaż będzie też można czytać na smartfonach.

– „Boskie światło” to materiał unikalny w skali polskiego internetu – interaktywny reportaż, który przygotowaliśmy jako pierwsza z polskich redakcji. Połączyliśmy tekst Jacka Hugo-Badera oraz jego zdjęcia i materiały wideo, tworząc z nich nową cyfrową formę dziennikarską i nawiązując do nowatorskich reportaży przygotowywanych już wcześniej przez zespoły „New York Timesa” i „Guardiana” – mówi Katarzyna Jaklewicz, dyrektor ds. rozwoju cyfrowego „Gazety Wyborczej”. – Wplecione w tekst zdjęcia i filmy tworzą wyjątkową atmosferę i pozwalają czytelnikom obcować z tekstem w zupełnie inny sposób. Wierzę, że takie materiały, będące połączeniem znakomitego dziennikarstwa z nowoczesną technologią, to nasza cyfrowa przyszłość.

Reportaż Jacka Hugo-Badera opowiada historię wyprawy poszukiwawczej na Broad Peak, która postawiła sobie za cel odnalezienie ciał tragicznie zmarłych uczestników zimowej wyprawy na ten szczyt sprzed kilku miesięcy – Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego. Wyprawa została zorganizowana przez Jacka Berbekę, brata zaginionego himalaisty. Oprócz niego i Jacka Hugo-Badera, wzięli w niej udział także himalaiści Jacek Jawień i Krzysztof Tarasewicz, a przez pierwsze dni także Alicja i Marek Kowalscy, rodzice Tomasza Kowalskiego, oraz jego narzeczona Agnieszka Korpal. Wszyscy są bohaterami reportażu „Boskie światło”.

Czytelnicy, którzy sięgną do „Dużego Formatu”, czwartkowego magazynu „Gazety Wyborczej”, będą mogli obejrzeć materiały multimedialne na swoich smartfonach dzięki bezpłatnej aplikacji Viuu. Wystarczy zeskanować za jej pomocą zdjęcie oznaczone ikoną Viuu i odtworzyć reportaż.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing