„Jak już wznosić, to najlepiej Żubra” – w nowej kampanii marki pojawia się UFO, lewitujący ciągnik i seria niewyjaśnionych zjawisk

„Jak już wznosić, to najlepiej Żubra” – w nowej kampanii marki pojawia się UFO, lewitujący ciągnik i seria niewyjaśnionych zjawisk
Marka Żubr rusza z kampanią reklamową, w której... król puszczy wzbudza zainteresowanie istot pozaziemskich. Reklama otwiera sezon piwny 2024.
O autorze
1 min czytania 2024-04-15

Marka Żubr Kompanii Piwowarskiej w swojej największej tegorocznej kampanii 360° postawiła na zaskakującą historię. O takiej sytuacji nie szumiała jeszcze puszcza. W różnych miejscach w kraju zaczął się pojawiać Niezidentyfikowany Obiekt Latający. Relacje świadków potwierdzały jedno: czegoś szuka. Podejmuje próby wzniesienia różnych obiektów i stworzeń.

fot. YouTube

Start kampanii zapowiadały na początku kwietnia br. niestandardowe działania influencer marketingowe w internecie i prasie. Na profilach aktora Janusza Chabiora w social mediach można było zobaczyć serię nagrań relacjonujących niecodzienną obecność UFO. Wizyty kosmicznych przybyszy komentował również dziennik Super Express w materiale o lewitującym Bizonie. Całości dopełniły działania twórców internetowych: m.in. na kanale „Bez Tajemnic”, została opublikowana rozmowa z ufologiem – Robertem Bernatowiczem, tłumacząca z naukowego punktu widzenia bliskie spotkanie z inną cywilizacją.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Okazało się, że to właśnie żubr najbardziej przypadł do gustu tajemniczym pozaziemskim wizytatorom. To wyróżnienie, podkreśla hasło kampanii: „Jak już wznosić, to najlepiej Żubra”. Finał poszukiwań pokazuje spot reklamowy.

– To prawdopodobnie najbardziej nieziemska kampania Żubra, która odnosi się do bardzo ziemskiego rytuału wznoszenia piwa. Jestem pewny, że zostanie przyjęta z uśmiechem i zainspiruje do celebracji niezwykłych momentów w towarzystwie króla puszczy – mówi Michał Szczerba, Brand Manager Żubra.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Za koncepcję spotu telewizyjnego odpowiada agencja PZL. Produkcją zajął się Moon Films, udźwiękowieniem Juice, postprodukcją Platige Image. Działania digital i PR przygotowała Huta 19 im. Joachima Fersengelda. Za współpracę z Januszem Chabiorem odpowiada Stars4Brands, za planowanie i zakup mediów agencja mediowa Zenith należąca do Publicis Groupe.

Zdjęcia: mat. pras.