Jak skutecznie sprzedawać online? Zacznij działać z Ceneo!

Jak skutecznie sprzedawać online? Zacznij działać z Ceneo!
W dynamicznym świecie e-commerce właściciele sklepów internetowych muszą być elastyczni i innowacyjni w swoim podejściu do sprzedaży. Jeden ze sposobów, który może zdecydowanie wpłynąć na rozwój e-biznesu, to sprzedaż wielokanałowa.
O autorze
4 min czytania 2023-10-10

To strategia polegająca na sprzedawaniu swoich produktów nie tylko przez własną stronę internetową, ale także m.in. przez platformy sprzedażowe. Zobacz, dlaczego warto współpracować z Ceneo i co możesz zyskać.

Przy prowadzeniu swojego biznesu w sieci nieodłącznym elementem rozwoju jest pozyskanie nowych kanałów dystrybucji. Niezależnie od tego, czy posiadasz własny sklep internetowy, czy sprzedajesz na innych portalach, Ceneo daje możliwość zwiększenia sprzedaży oraz promocję Twojej marki.

1. Docieraj do szerokiej grupy klientów

Sprzedaż wielokanałowa pozwala Ci sięgnąć po nowych klientów, którzy być może nigdy nie znaleźliby Twojego sklepu w przestrzeni internetowej. Od ponad 18 lat Ceneo wspiera polskich przedsiębiorców w docieraniu do klientów i zwiększaniu sprzedaży. Jest nie tylko największą porównywarką cen w Europie, ale również największą bazą opinii pozakupowych o produktach, sklepach i dostawcach w Polsce. W Ceneo kupujący może wybierać spośród milionów ofert. Serwis odwiedza miesięcznie 17 mln użytkowników, dzięki czemu jest to idealne miejsce sprzedaży nie tylko dla dojrzałego e-commerce’u, ale również dla stawiających pierwsze kroki w sprzedaży online.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

2. Sprzedawaj więcej

Im większa liczba kanałów sprzedaży, tym większa szansa na zwiększenie liczby zamówień.

Sama rejestracja sklepu na Ceneo jest wyjątkowo prosta i bezpłatna, nie płacisz także za wystawienie produktów. Rozliczasz się jedynie na podstawie efektów – bez umowy i zobowiązań. Do wyboru masz kilka modeli współpracy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pierwszym z nich jest model CPC, umożliwiający rozliczanie się na podstawie klików. Po kliknięciu klient zostaje przekierowany na kartę produktową w sklepie internetowym, w którym finalizuje zakup. Za każde przejście z porównywarki na stronę Twojego sklepu naliczana jest stała opłata, która zależy przede wszystkim od wybranej kategorii produktu.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Drugą opcją jest oferta Marketplace Kup Teraz, która umożliwia zakup bezpośrednio na platformie. W tej usłudze obowiązuje model prowizyjny, płacisz tylko za sprzedaż i to w wielu kategoriach z najniższą prowizją na rynku. Rozpoczynanie zakupów od marketplace’ów to niegasnący trend w sprzedaży internetowej. Więcej o Marketplace Kup Teraz możesz przeczytać na stronie biznes.ceneo.pl.

Sam decydujesz, jaka forma sprzedaży jest dla Ciebie odpowiednia. Dodatkowo zawsze możesz wybrać model łączony i korzystać z plusów obu tych rozwiązań.

3. Dbaj o wizerunek

Żeby pomóc sprzedającym zadbać o budowanie silnego wizerunku sklepu, a kupującym dostarczać wiarygodnych informacji, Ceneo stworzyło Program Zaufanych Opinii. Polega on na tym, że po dokonanych zakupach do użytkownika wysyłana jest ankieta sprawdzająca jego poziom zadowolenia z transakcji. Pozwala to na uzyskanie rzetelnych, obiektywnych i w większości pozytywnych opinii na temat zakupu.

Dodatkowo dział bezpieczeństwa czuwa nad pojawiającymi się komentarzami, zapobiegając nieuczciwym praktykom, takim jak wystawianie negatywnych i niepotwierdzonych recenzji przez osoby trzecie, np. konkurencję. Pomaga to chronić nie tylko sprzedających, ale również kupujących, którzy mogą mieć pewność co do autentyczności komentarzy.

Dzięki obecności w programie można nie tylko brać udział w Rankingu Zaufanych Sklepów, ale również ubiegać się o oznaczenie „Solidny Sprzedawca”, które przyznawane jest sklepom o wzorowych wynikach satysfakcji wśród klientów. Prawdziwe opinie pozakupowe o Twoim sklepie i produktach zwiększają wiarygodność, ale są również rekomendacją dla innych kupujących.

A co w przypadku, kiedy pojawi się niepochlebna opinia? Dobra komunikacja to klucz do sukcesu, dlatego Program Ochrony Marki to dodatkowy kanał, pozwalający przedsiębiorcy nawiązać kontakt z niezadowolonym kupującym i doprecyzowanie, co poszło nie tak w transakcji. To właśnie otwartość na mediację z klientem często prowadzi do rozwiązania sporu.

4. Zadbaj o dobrą pozycję i widoczność

Dobre recenzje to jeden z najpotężniejszych elementów decyzji zakupowych. Co jeszcze składa się na finalny wybór konsumenta? Co ciekawe, nie zawsze jest to najniższa cena! Decyzja konsumencka coraz częściej opiera się na wypadkowej opinii, szybkości i kosztów dostawy, ale również dodatkowych aspektach, takich jak ubezpieczenie produktu, możliwość zakupu na raty czy przez szybkie płatności. Chcąc lepiej pozycjonować swoją ofertę, warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki.

Żeby pomóc przedsiębiorcom skutecznie docierać do odbiorców, Ceneo daje do dyspozycji kafeterię narzędzi umożliwiających budowanie strategii sprzedażowej i kreowania przewagi nad konkurencją.

Budowanie wizerunku oraz wysoka pozycja na listingu to połączenie idealne dla sklepów rozpoczynających swoją przygodę z Ceneo. Licytowanie pozycji umożliwia skuteczne pozycjonowanie ofert, bez obniżania cen i zachęca klientów do zakupów w Twoim sklepie — aż 7 na 10 konsumentów wybiera 3 pierwsze oferty.

Możesz również skorzystać z boksów reklamowych na serwisie, które doskonale sprawdzają się jako alternatywa dla licytowania na stronach kategorii i produktów. Wyświetlają się one w najbardziej atrakcyjnych miejscach serwisu: na stronie głównej, w wybranych kategoriach oraz na stronach produktów. Powyżej wymienione narzędzia promocji sklepów na Ceneo to tylko niektóre z działań zwiększających Twoją sprzedaż bez konieczności obniżania cen produktów.

Dzięki np. tekstom promocyjnym możesz dodatkowo informować o korzyściach Twojej oferty. To rozwiązanie, które przyciągnie klientów już z poziomu karty produktu, budując przy tym pozytywny wizerunek marki.

Każdy sprzedawca na Ceneo dysponuje panelem Ceneo, z którego poziomu może zarządzać produktami i uruchomić dowolną usługę promocyjną, a tym samym zwiększyć widoczność swojej oferty.

Sprzedając bezpośrednio na Ceneo przez usługę Marketplace Kup Teraz, zyskujesz również darmowy dostęp do akcji marketingowych, m.in. takich jak Gorące Okazje czy Ceneo free.

5. Poznaj swoich klientów

Zrozumienie i poznanie swoich klientów są jednym z filarów skutecznej sprzedaży. Dzięki udostępnionym przez Ceneo rozbudowanym narzędziom analitycznym przedsiębiorcy mogą monitorować zachowania zakupowe klientów, analizować kondycję swoich ofert, ale także badać skuteczność narzędzi promocyjnych i w czasie rzeczywistym reagować na działania konkurentów.

3 kroki do większej sprzedaży

Co trzeba zrobić, żeby zacząć sprzedawać za pośrednictwem Ceneo, dotrzeć do milionów użytkowników? Rejestracja i mechanizm działania są niezwykle proste:

1. Zarejestruj sklep w Panelu Ceneo — możesz to zrobić bezpłatnie, bez konieczności wykupywania abonamentu.

2. Dodaj ofertę — wystarczy zintegrować ją automatycznie przez plik XML lub dodać ręcznie z poziomu panelu. Większość platform do obsługi sklepów internetowych umożliwia automatyczną integrację z Ceneo, co pozwala na m.in. na automatyczne wystawianie ofert i zbieranie zamówień.

3. Rozliczaj się za efekt — bez zobowiązań i sztywnej umowy. Umieszczenie oferty na serwisie jest darmowe, opłata jest pobierana dopiero za przejście kupującego do sklepu.

Spokojnie, w Ceneo nie zostajesz z tym wszystkim sam! Stałe wsparcie oferują eksperci, którzy odpowiedzą na pytania i doradzą najlepszą strategię dla Twojego sklepu. Więcej informacji, jak dołączyć, znajdziesz również na stronie: https://biznes.ceneo.pl/formularz-rejestracyjny.

Do zobaczenia na Ceneo!

Tekst pochodzi z wydania specjalnego E-commerce 2023/2024. Zachęcamy do zapoznania się z całością publikacji.