Jak wygląda sytuacja młodych na rynku pracy, czyli podsumowanie III edycji przeglądu portfolio SEE&SAY

Praca w zespole, talent i nowatorskie pomysły - to najważniejsze kompetencje poszukiwane u kandydata na stanowisko w branży kreatywnej. Na kolejnym miejscu brane jest pod uwagę doświadczenie. SEE&SAY,
O autorze
1 min czytania 2016-03-31

inaczej targi pracy dla młodych twórców w przemysłach kreatywnych, odbywały się 22-23 stycznia 2016r. Podczas wydarzenia uczestnicy wzięli udział m.in. w bezpłatnych konsultacjach portfolio w takich kategoriach jak design, ilustracja, reklama, fotografia, animacja/video, moda, creative writing, gry, muzyka/sound design, instalacje/wideoinstalacje, czy nowe technologie. Ponad 200 zgłoszeń, ponad 100 zakwalifikowanych uczestników, około 400 konsultacji i 30 ekspertów z branży przemysłów kreatywnych – tak wyglądał “speed dating” dla kreatywnych organizowany przez Klub Twórców Reklamy i Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Według uczestników przegląd to przede wszystkim szansa na samorozwój i szybszą rekrutację. Dzięki ekspertom mogli rozwinąć  swój warsztat w konkretnej dziedzinie oraz nawiązać wartościowe kontakty w branży. Wymarzone zatrudnienie dla młodych kreatywnych to współpraca z branżą na zasadzie zleceń i stosunku pracy.

Według przewodniczącego ekspertów, Wojciecha Dagiela: “See&Say jest wydarzeniem integrującym kreatywne środowisko profesjonalistów z młodymi twórcami, gdzie największe korzyści ze spotkania odnoszą uczestnicy, nawiązując relacje z potencjalnym pracodawcą chętnym do współpracy w przyszłości”. 

Wyniki Przeglądu wykazały bardzo zróżnicowany stan przygotowania do zawodu reprezentowany przez uczestników, co potwierdza  duże zapotrzebowanie na dodatkowe inicjatywy i wspieranie młodych twórców wchodzących na rynek pracy. Oprócz konsultacji odbyła się seria wykładów o kreatywności, warsztaty, pokazy reklam oraz wernisaż najlepszych prac z przeglądu portfolio.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

IV edycja See&Say odbędzie się 18-19 listopada 2016 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. 

Więcej informacji o wydarzeniu na: 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

http://www.ktr.org.pl/seesay-zgloszenia-do-14-01-strona/
http://www.ktr.org.pl/wyroznieni-seesay-2016/

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się