Jakich nagród oczekują Polacy w programach lojalnościowych?

Dane z branżowego raportu 2015 Polacy w programach lojalnościowych, opracowanego na zlecenie Groupe SEB Polska i PBS na podstawie ogólnopolskiego badaniai pokazały, że co piąty Polak bierze udział w programach lojalnościowych lub motywacyjnych. Jakie mamy oczekiwania wobec nagród?
O autorze
1 min czytania 2015-11-24

Co piąty Polak uczestniczy w programach lojalnościowych lub motywacyjnych. Najatrakcyjniejszymi nagrodami są dla nas sprzęty AGD i sprzęty elektroniczne. W dalszej kolejności wskazujemy bilety turystyczne lub pobyty w hotelu oraz długoterminowe zniżki na produkty lub usługi konkretnej firmy.

Nie interesują nas jednak przypadkowe nagrody – aż dla 64% Polaków marka upominku ma duże znaczenie. Aby program lojalnościowy lub motywacyjny był atrakcyjny dla jego uczestników, trzeba postawić na wartościowe nagrody sprawdzonych marek – mówi Katarzyna Ozimek, Key Account Manager B2Bz Groupe SEB Polska. W czasach, kiedy jesteśmy atakowani ze wszystkich stron różnymi ofertami, nie mamy możliwości, chęci ani czasu korzystać ze wszystkich dostępnych opcji. Aktywnie uczestniczymy jedynie w akcjach i programach, które dają nam realną korzyść, a taką jest produkt marki, którą lubimy i której ufamy – wyjaśnia.

Zdecydowana większość Polaków (67%) chciałaby otrzymać jako nagrodę w programie lojalnościowym wysokociśnieniowy ekspres do kawy. Taki upominek ucieszyłby szczególnie osoby poniżej 40. roku życia (75%) i te z wyższym wykształceniem (78%). Polacy pytani o znanych i godnych zaufania producentów ekspresów do kawy najczęściej wskazują markę Krups, która oferuje ekspresy kapsułowe Nescafé Dolce Gusto Krups (19% badanych wymieniło ją jako pierwszą) oraz ekspresy automatyczne i kolbowe Krups, wskazane na drugim miejscu przez 9% badanych. Co ciekawe, niemal połowa Polaków (49%) nie zna jakiejkolwiek marki ekspresów do kawy, jednak parzenie kawy w ten sposób stopniowo staje się coraz popularniejsze i można przypuszczać, że znajomość producentów ekspresów będzie stopniowo rosła.

Jeszcze popularniejsze od ekspresów do kawy są wielofunkcyjne urządzenia kuchenne, zwane często robotami kuchennymi. 72% ankietowanych chciałoby otrzymać taki sprzęt jako nagrodę w programie lojalnościowym. Taki prezent byłby idealny przede wszystkim dla kobiet w wieku 40-59 lat (78%). W kategorii małe AGD Tefal jest uznawany za markę najbardziej godną zaufania, uważa tak co czwarty Polak. 22% badanych wskazało Tefal, 12% – Moulinex, a 10% – Rowentę. Producenci małego AGD są lepiej rozpoznawalni niż producenci ekspresów do kawy, jedynie 14% ankietowanych nie znało ani jednej marki.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej informacji o tym, jak Polacy korzystają z programów lojalnościowych i motywacyjnych można znaleźć w branżowym raporcie 2015 Polacy w programach lojalnościowych, przygotowanym przez Groupe SEB Polska. Raport dostępny jest na stronie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się