Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Jarosław Kaczyński wystąpił na TikToku i poparł ustawę chroniącą zwierzęta

Jarosław Kaczyński wystąpił na TikToku i poparł ustawę chroniącą zwierzęta
Jarosław Kaczyński postanowił wyrazić swoje poparcie dla ustawy zakazującej m.in. hodowli zwierząt na futra – polityk stworzył w tym celu tiktokowy filmik.
O autorze
1 min czytania 2020-09-14

Od kilku dni w mediach toczy się zażarta dyskusja na temat polskich hodowli zwierząt na futra – jest to reakcja na reportaż Janusza Schwertnera, w którym pokazano makabryczne warunki, w jakich przetrzymywane są norki na największej fermie w Polsce. 

W efekcie, w piątek 11 września br., w Sejmie złożony został projekt ustawy dotyczący ochrony zwierząt – tzw. piątka dla zwierząt – który zakłada m.in. zakaz zwierząt futerkowych, humanitarne traktowanie zwierząt czy też zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych. 

Swoje poparcie dla projektu ustawy postanowił wyrazić Jarosław Kaczyński – prezes PiS stworzył w tym celu krótki filmik, który został umieszczony na popularnej platformie społecznościowej – TikToku. W wideo polityk zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i przewodniczącego zarządu PiS Krzysztofa Sobolewskiego, aby „dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom”.

@forummlodychpis

Ruszamy z akcją ##StopFurChallenge popierającą ##PiątkaDlaZwierząt. Nominujcie i share’ujcie! ##stopfurchallenge ##trend ##animals ##dlaciebie

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

dźwięk oryginalny – forummlodychpis

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Co ciekawe, prezes PiS już w 2017 roku zaangażował się w podobną akcję, lecz z uwagi na presję branż mięsnej i futrzarskiej projekt ustawy chroniącej zwierzęta ostatecznie nie został przyjęty przez Sejm. Mam szczerą nadzieję, że tym razem będzie inaczej. 

Mateusz Morawiecki postanowił odpowiedzieć na nominację Jarosława Kaczyńskiego i w niedzielę 13 września br. zamieścił na Twitterze krótki filmik, w którym przyznał, że „zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to także po prostu zwykła ludzka przyzwoitość”.

PS

W ramach promocji turnieju e-sportowego zatytułowanego Grarantanna, który został  przygotowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, prezydent Polski Andrzej Duda postanowił założyć konto na TikToku.

PS2

Premier Polski Mateusz Morawiecki postanowił odnieść się do wszelkich fake newsów na temat koronawirusa – w wywiadzie udzielonym popularnemu youtuberowi Blowkowi polityk odpowiedział na pytania dotyczące panującej epidemii.