Kampania promocyjna nowego polskiego serialu HBO „Pakt”

Promocja nowego serialu HBO „Pakt” przebiega pod hasłem „Jak wiele możesz poświęcić?”. Do trwającej już kampanii outdoorowej i prasowej, od poniedziałku 2 listopada dołączyły działania w telewizji, Internecie, kinie i w radio.
O autorze
1 min czytania 2015-11-06

Premiera serialu odbędzie się w niedzielę, 8 listopada o godz. 20.10 w HBO. Serial będzie dostępny również w serwisie HBO GO.

Kampania promocyjna nowego polskiego serialu HBO oparta jest o rozbudowany media mix, zapewniający szeroki zasięg (radio, outdoor, telewizja, Internet), jak również działania jakościowo-kontentowe (prasa, kino, Internet).

Komunikację serialu rozpoczęła kampania outdoorowa (wyselekcjonowana sieć backlightów) i prasowa: w magazynach branżowych (Press, Telekabel, TelePRO, TV lider, etc.), magazynach z segmentu lifestyle (Zwierciadło, Pani), kontynuowana będzie w tygodnikach opinii (Newsweek, Polityka) oraz dziennikach (Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza). Główne aktywności promocyjne koncentrują się w tygodniu poprzedzającym premierę. Uruchomiona zostanie kampania telewizyjna (TVP, TVP2, TVP Info, Polsat wraz kanałami tematycznymi), a także radiowa – w największych rozgłośniach ogólnopolskich (RMF, ZET, PR3) oraz sieciach stacji regionalnych.

Kampania internetowa oparta na video oraz wielkoformatowych kreacjach display będzie prowadzona w serwisach związanych z tematyką filmową i telewizyjną (Filmweb.pl, Serialowa.pl, Stopklatka.pl, Naekranie.pl, Teleman.pl, Telemagazyn.pl, TV.WP.pl), w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), na YouTube oraz w serwisach muzycznych (Spotify, Tuba.fm). Dodatkowo komunikacja będzie wzmocniona promocją na stronach głównych portali (gazeta.pl, WP.pl, Interia.pl). W kampanii zostaną wykorzystane również wyselekcjonowane magazyny cyfrowe (Forbes, Logo, Men’s Health). W kinie obecny będzie trailer serialu.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach kampanii promocyjnej HBO odkoduje program w weekend 7 i 8 listopada wraz z premierą pierwszego odcinka serialu „Pakt” w niedzielę o godz. 20.10 w HBO. Od 8 listopada pierwszy odcinek „Paktu” będzie dostępny w serwisie internetowym HBO GO (www.hbogo.pl) bez abonamentu.

Dodatkowo widzowie, którzy w dniach 8 – 29 listopada zarejestrują się w HBO GO będą mogli przez 7 dni korzystać z pełnej oferty programowej serwisu bez opłat. W HBO GO kolejne odcinki serialu „Pakt” będą ukazywały się z tygodniowym wyprzedzeniem w stosunku do premiery w HBO.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Kampanię od strony kreacji przygotował dział kreacji HBO Polska. Za zakup mediów odpowiada dom mediowy UM (Universal McCann). W kampanii teaserowej wykorzystano dwa spoty wyprodukowane przez Graffiti Film, reżyserował je Emil Kahr według scenariuszy przygotowanych wspólnie z działem kreacji HBO Polska. Key Visual oraz logo serialu opracowała agencja Ignition (Los Angeles) we współpracy z HBO Polska. Trailery serialu powstały w dziale kreacji HBO Polska. W kampanii zostaną wykorzystane trailery 30” i 60”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się