Kärcher a recykling plastiku, czyli firma, która kwestie klimatyczną traktuje naprawdę poważnie

O autorze
1 min czytania 2021-12-01

Alfred Kärcher SE & Co. KG stosuje coraz więcej tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. W 14 wariantach lanc i akcesoriów do urządzeń wysokociśnieniowych firma stosuje szczególnie wysokiej jakości poliamid pochodzący z recyklingu. Komponenty te są stosowane łącznie w 113 wariantach urządzeń. W ten sposób ekspert w dziedzinie czyszczenia z niemieckiego Winnenden czyni dalsze postępy w realizacji swojego ambitnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój poprzez znaczne zwiększenie wykorzystania w produkcji tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu – tzw. recyklatów lub materiałów z recyklingu.

Jakość i recykling mogą iść w parze!

– Funkcjonująca gospodarka recyklingowa pozwala oszczędzać surowce i chronić środowisko. Jednak nie jest tak łatwo znaleźć odpowiednie materiały z recyklingu dla naszych wysokiej jakości produktów. Zwracamy uwagę na stabilną przetwarzalność, a także wysoką jakość i sprężystość materiału – wyjaśnia Elena Spöri, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Kärcher.

Materiały, które są wykorzystywane do produkcji lanc i akcesoriów do urządzeń wysokociśnieniowych, noszą nazwy: Technyl® oraz 4earth®. Producent pozyskuje to tworzywo z tekstyliów pochodzących z recyklingu poduszek powietrznych oraz z materiału pozostałego z ich produkcji. Gwarantuje to stałą jakość tworzywa i wysokie bezpieczeństwo jego dostaw. Lance w urządzeniach wysokociśnieniowych Kärcher muszą wytrzymać wyjątkowo wysokie ciśnienie podczas pracy, a także być odporne na działanie czynników środowiskowych i środków czyszczących. To wszystko sprawia, że tworzywo, z którego są wykonane musi być – i jest – zawsze najwyższej jakości

3 razy „Re”

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu jest częścią inicjatywy „Reduce, Reuse, Recycle” w ramach strategicznych celów zrównoważonego rozwoju firmy Kärcher. Do 2025 roku firma chce stosować do 50% tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w wybranych urządzeniach dla konsumentów i użytkowników profesjonalnych. W tym celu Kärcher konsekwentnie zmniejsza i zastępuje udział nowych tworzyw sztucznych w swoich produktach. W efekcie od 2012 roku udział tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu wzrósł już czterokrotnie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing