Kärcher przywraca blask najstarszej chrześcijańskiej świątyni na Filipinach

Wilgotny, tropikalny klimat nie miał litości dla fasady pięknej, barokowej świątyni, jaką jest Kościół Świętego Augustyna w Manili. Dlatego też w ramach działań prowadzonych na całym świecie, których celem jest dbałość o utrzymanie dziedzictwa historycznego, firma Kärcher ruszyła na pomoc.
O autorze
1 min czytania 2020-01-27

Delikatne czyszczenie gorącą parą

Eksperci Kärcher usunęli porosty za pomocą wysokociśnieniowych urządzeń z podgrzewaniem wody, działających w trybie czyszczenia parowego. Temperatura podawanej pary wynosiła 95 ° C natomiast ciśnienie obniżono do 0,5 bara.

– Dzięki naszej technologii możemy usuwać glony, mech, małe rośliny i zanieczyszczenia emisyjne z zabytkowego wapienia. Cieszymy się, że dzięki naszej technologii czyszczenia mogliśmy przyczynić się do restauracji tego cennego budynku – wyjaśniał Thorsten Möwes, ekspert Kärcher odpowiedzialny za prowadzone prace.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Zastosowanie technologii czyszczenia parowego pozwoliło uniknąć stosowania jakichkolwiek chemikaliów. Dodatkową korzyścią jest fakt, iż gorąca para wodna opóźnia ponowne osadzanie się zabrudzeń organicznych (zarodniki, które wniknęły głębiej, są niszczone przez wysoką temperaturę). Ta technologia czyszczenia jest jedną z najbardziej skutecznych i jednocześnie najdelikatniejszych. Dzięki parownicom Kärcher można wykorzystać tę technologię do codziennych porządków i wyczyścić, bez chemii, wszelkie wodoodporne powierzchnie i przedmioty w kuchni czy łazience a także podłogi.

Kościół Świętego Augustyna w Manili

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Kościół został zbudowany w okresie hiszpańskich rządów kolonialnych. Obecny budynek z 1607 roku jest trzecim, który został zbudowany w tym miejscu. Dwa poprzednie zostały wykonane z bambusa i drewna i oba spłonęły zaledwie kilka lat po budowie.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Sponsoring kultury w Kärcher

W ramach programu sponsorowania kultury globalny lider technologii czyszczenia – firma Kärcher od 1980 roku wyczyściła ponad 140 zabytków na całym świecie. Należą do nich, między innymi: kolumnady na Placu Świętego Piotra w Rzymie, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, mający ponad 3300 lat Kolosy Memnona w Luksorze, Pomnik przedstawiający prezydentów USA w Mount Rushmore, a także Katedra w Akwizgranie i Kościół Cesarza Wilhelma w Berlinie. Czyszczenie odbywa się zawsze w ścisłej współpracy z konserwatorami zabytków, restauratorami i historykami sztuki.