KAZAR X BALAMONTE – specjalna kolekcja butów stworzona wspólnie z Grzegorzem Krychowiakiem

Kolekcja KAZAR X BALAMONTE jest efektem wielomiesięcznej pracy Grzegorza Krychowiaka i dyrektora kolekcji męskiej Kazar Grzegorza Filipka. Olbrzymie doświadczenie w pracy nad kolekcjami oraz pasja tworzenia okazały się fundamentem wyjątkowej linii butów dedykowanej aktywnym mężczyznom.
O autorze
2 min czytania 2021-10-19

Kazar już kolejny raz w tym sezonie zaskakuje nas kolekcją – tym razem dedykowaną mężczyznom. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i ewoluującym potrzebom swoich klientów, ogłasza inaugurację wyjątkowej współpracy z marką Balamonte, posiadającą w swojej kolekcji garnitury i koszule szyte na miarę dla kobiet i mężczyzn. Firma powstała z pasji Grzegorza Krychowiaka do mody i klasycznej elegancji. Domknięciem i niezbędnym dopełnieniem perfekcyjnego, męskiego looku są bez wątpienia idealnie dobrane, wysokogatunkowe buty. To dzięki nim ubiór staje się kompletny. Wygoda, ponadczasowa elegancja i dbałość o najdrobniejszy detal to priorytety, które łączą obydwie marki.

– Spędziliśmy długie godziny, dopracowując detale wszystkich modeli do perfekcji. Koncentrowaliśmy się na każdym szczególe takim jak kolor, rodzaj skóry, podeszwy, przeszycia – przechodząc do konstrukcji i kawałek po kawałku budując spójną kolekcję tak, aby sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów. Zdecydowałem się użyć technologii montażu Blake stosowanej w butach najwyższej jakości. Cholewki natomiast uszyliśmy z najlepszych skór licowych i bardzo modnego w tym sezonie weluru – mówi Grzegorz Filipek, dyrektor kolekcji męskiej w marce Kazar.

– Dużo podróżuję. Każdy zakątek świata opowiada zupełnie inną, modową historię. To wspaniałe, ponieważ bez względu na lokalizację ludzie poprzez swoje stylizacje po prostu wyrażają siebie – swoją osobowość, pasję, nastój, historię. Niewątpliwie stanowiło to inspirację do wykreowania również mojego stylu, na który największy wpływ miał wyjazd do Francji w młodym wieku. Staram się być indywidualistą. Choć dobrze skrojony garnitur to według mnie podstawa eleganckiego mężczyzny, niezwykle ważne są również dodatki. Uważam, że buty stanowią istotne uzupełnienie każdej stylizacji. To właśnie na nie zwracam szczególną uwagę – mówi Grzegorz Krychowiak.

Kazar X Balamonte jest idealnym połączeniem najwyższego kunsztu produkcji obuwia i materiałów z najwyższej półki. To kompletna kolekcja, w której znajdziemy buty na każdą okazję. Odpowiada na potrzeby mężczyzn lubiących klasykę, streetwear oraz tych, którzy śledzą światowe trendy w modzie. Wśród modeli znalazły się zatem zarówno półbuty, trzewiki, sztyblety, jak i ciężkie bikery. Nie zabrakło awangardowego akcentu, charakterystycznego dla DNA stylu Grzegorza Krychowiaka. To wyróżniający się model półbutów na grubej, przeskalowanej podeszwie. Wszystkie projekty cechuje oszczędna estetyka zakorzeniona w ponadczasowej klasyce. Przemyślane konstrukcje stają się uniwersalne, przekraczając tym samym pory roku i sezonowe trendy. Minimalizm, czyli dzisiejszy synonim luksusu, stał się mottem przewodnim dla wszystkich projektów. To w jego duchu zredefiniowane zostały klasyczne fasony. Minimalistyczna jest również kolorystyka. Wśród neutralnych barw dominują paleta czekoladowych i karmelowych brązów oraz szlachetny granat. W całej kolekcji obowiązuje monokolor.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Podjęliśmy wyzwanie połączenia modowego wyczucia i zamiłowania do trendów Grzegorza Krychowiaka z wygodą i komfortem użytkowania, do jakiego przyzwyczajony jest wymagający klient marki Kazar. Ostatecznie powstała unikatowa kolekcja dedykowana mężczyznom, którzy cenią klasyczne fasony i uniwersalizm, ale jednocześnie tym, którzy decydują się iść za trendami i

wyrażać siebie poprzez ubiór. To alternatywa dla wymagających mężczyzn, którzy na co dzień sięgają po garnitur, koszulę oraz buty wizytowe, ale aktywny styl życia dyktuje im coraz częściej wybór stylizacji eklektycznej, mniej formalnej, zorientowanej na komfort i wygodę. Śmiało łączą zatem garnitur z butami typu casual, a marynarkę z t-shirtem. Zdecydowaliśmy się na kooperację marek Kazar i Balamonte, aby pokazać polskim mężczyznom, jak odpowiednio się ubrać, by żyć zgodnie z rytmem podyktowanym przez współczesny, zmieniający się świat, a jednocześnie podkreślić indywidualizm – dodaje Grzegorz Filipek.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się