Kreatywne.pl startuje na nowo

Rusza serwis Kreatywne.pl, laureat konkursu LabStar organizowanego przez Wirtualną Polskę. Jego twórcy pokonali w konkursie na biznes w sieci ponad 800 innych zespołów.
O autorze
1 min czytania 2012-08-21

Serwis będzie publikował informacje o najciekawszych konkursach, wydarzeniach i blogach dla przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Jego głównym zadaniem będzie działanie w oparciu o ARTsourcing oraz bycie platformą współpracy pomiędzy twórcami, a organizatorami „kreatywnych” przedsięwzięć.

Kreatywne.pl jest największym w Polsce serwisem, którego działanie opiera się o  światowy trend ARTsourcing – angażowanie w życie marek najbardziej kreatywnej części społeczeństwa. Poprzednia wersja strony znajdowała się pod adresem KonkursyKreatywne.pl, a jej funkcjonalność opierała się głównie na promocji konkursów. Do tej pory swoje projekty twórcze promowały tutaj takie marki jak Coca-Cola, IKEA oraz Zepter (promocja i/lub organizacja warsztatów filmu reklamowego) czy Bacardi z konkursem Bombay Sapphire (konkurs na projekt kieliszka inspirowanego ginem).

Nowa odsłona serwisu ruszyła w połowie sierpnia, a z jego zasobów mogą korzystać różne typy użytkowników: twórca, obserwator i organizator. Główne udogodnienia dotyczą możliwości samodzielnego tworzenia własnego profilu, a także publikacji oraz wykorzystania narzędzi do promocji konkursów i wydarzeń organizowanych zarówno przez agencje reklamowe dla swoich klientów jak i bezpośrednio przez firmy, które nie korzystają z usług agencji, ale organizują niestandardowe akcje promocyjne dla swoich marek.

– Serwis Kreatywne.pl ma być narzędziem umożliwiającym promocję różnego rodzaju projektów związanych z kulturą i sztuką, a w konsekwencji zapewnić bezpośrednie dotarcie do twórców reprezentujących wiele dziedzin sztuki: designu, grafiki, filmu, muzyki czy malarstwa – mówi Joanna Majewska, partner zarządzający w Kreatywne.pl. – Działając w oparciu o ARTsourcing, chcemy pokazać, jak duży potencjał tkwi w angażowaniu społeczności w życie i budowanie marek – dodaje Majewska.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Prawdę mówiąc serwis na początku powstawał jako wynik własnej potrzeby jego pomysłodawców (uporządkowanie konkretnych informacji), z czasem okazało się, że ta potrzeba jest powszechna w grupie twórców do których się zaliczamy, a jeszcze później okazało się, że jest cenna z punktu widzenia marek chcących się promować w najbardziej współczesny sposób czyli poprzez angażowanie swoich klientów i użytkowników.  – mówi Katarzyna Szaszkiewicz, partner zarządzający Kreatywne.pl.

– Jesteśmy przekonani o unikalnej wartości naszego serwisu, ponieważ występuje tu na każdym polu zasada win-win. Zadowoleni są zarówno użytkownicy-twórcy, bo dostarczamy im cenne z ich punktu widzenia informacje, jak i organizatorzy, bo docierają 1:1 do interesującej ich grupy docelowej – dodaje Jarek Sobolewski, partner zarządzający Kreatywne.pl

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się